C-C ve Java Dilleriyle Algoritma ve Programlama

Abaküs Kitap

Bülent Çobanoğlu

185,00 TL
131,35 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
53,65 TL
C-C ve Java Dilleriyle Algoritma ve Programlama Hakkında Bilgiler
Türü: Programlama Kitapları
Sayfa Sayısı: 528
ISBN: 9786059129381
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2023
Bülent Çobanoğlu
Bülent Çobanoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • C-C ve Java Dilleriyle Algoritma ve Programlama Kısa Özet

  Algoritma Geliştirme ve Programcılık için Temel Başvuru Kaynağı!

  C/C ve Java ile üç dilde algoritma ve programlamaya adım atın!

  C/C ve Java dilleri aynı gramer yapısına sahip dillerdir. Elinizdeki kitap, C/C ve Java dillerinde algoritma ve programlama mantığını kavramak, programlamayı sıfırdan öğrenmek veya bir dilde programlama bilip de başka bir dilde de bu becerisini geliştirmek isteyenler için başlangıç ve orta seviyede bir programlama kitabıdır. Ayrıca bu kitap, yükseköğretimde okutulan *programlama*, *algoritma ve programlama*, *bilgisayar programlama*, *programlamaya giriş* gibi derslerin müfredatları dikkate alınarak 16 bölüm olarak hazırlanmıştır.

  Kitap içerisinde *bilgisayarın temel yapısı, algoritma, akış şemaları, sayı sistemleri, temel programlama kavramları (değişkenler, veri tipleri, operatörler), giriş- çıkış (konsol) işlemleri, karar yapıları, kontrol yapıları (döngüler), fonksiyonlar/metotlar, diziler ve matrisler, string işlemler ve dosyalama* konuları bol örneklerle, aynı örneğin üç programlama dilindeki kodları ve farkları belirtilerek anlatılmıştır.

  Kitaptaki tüm uygulamalar CodeBlocks (C/C) ve Eclipse (C/C/Java) editörleri ile test edilip, çalıştırılmıştır. Kitapta her bölümün sonuna çoktan seçmeli sorular eklenerek okuyucunun/programcının bilgisi ölçülmüştür.

 • 1. Hamur

C-C ve Java Dilleriyle Algoritma ve Programlama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.