sadsad x
asdasd
Büyüyorum Hakkında Bilgiler
Türü: Ebeveyn Kitapları
Sayfa Sayısı: 177
ISBN: 9786054949076
Kapak: Ciltsiz
Ayşegül Bilge
Ayşegül Bilge
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Büyüyorum Kısa Özet

    İnsan yas¸amının yatan, yu¨ru¨yen, kos¸an ve tekrar bas¸a do¨nen bir du¨zlemde gec¸tigˆi du¨s¸u¨nu¨ldu¨gˆu¨nde, o¨zellikle bir ailenin yavrusu konumunda bas¸lanılan yas¸am yolcugˆunda psikososyal ac¸ıdan bilinmesi gerekenlerin c¸ok oldugˆunu du¨s¸u¨nu¨yoruz. Bilinmesi gereken bu gerc¸ekler kendi ic¸inde fırsatları da barındırıyor. Örnegˆin bir ailede bu¨yu¨mek ya da bir kurum da bu¨yu¨mek gibi...

    Anne ve baba ile c¸ocuk arasındaki iyi ilis¸kilerin temeli, bebeklik ve ilk c¸ocukluk do¨neminde atılır ve bu gu¨nler bir daha geri gelmez. Bu gu¨nler yas¸am ilerledikc¸e, go¨zlerimizi yas¸artan tatlı anılar halini alırlar. Go¨zyas¸larımız aslında suc¸luluktan, pis¸manlıktan degˆil, anıların bir daha geri gelme- yecegˆindendir. Anne ve babaların c¸ocukları ile en c¸ok beraber oldugˆu 0-6 yas¸ do¨nemini anlamlı anılarla doldurmak ic¸in ve ic¸ sızlatan go¨zyas¸larından uzak tutmak ic¸in bu do¨neme anlamlı dokunus¸lar koymak iyi olacaktır.

    Ebeveynler ve okul o¨ncesi o¨gˆretmenler gibi, c¸ocugˆun 0-6 yas¸ını o¨ren altmıs¸lara ve daha ilerilere gelene kadar olus¸an izleri bireyin o¨zu¨nde tas¸ımasına neden olan bu ustaların, 0-6 yas¸ psikososyal gelis¸imi o¨zu¨msemesi, normalden sapan davranıs¸ları tanılaması ve ileride gelis¸ecek psikososyal sorunları o¨nlemek ic¸in yapacakları ku¨c¸u¨k manevralarla sonucu toplumdan yana do¨ndu¨rmesi bu kitabın amacını olus¸turmaktadır.

Büyüyorum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.