sadsad x
asdasd

Boş Zamanları Değerlendirmede Güncel Konular

Akademisyen Kitabevi

Ümit Doğan Üstün

90,00 TL
76,50 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
13,50 TL
Boş Zamanları Değerlendirmede Güncel Konular Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 121
ISBN: 9786052587751
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Ümit Doğan Üstün
Ümit Doğan Üstün
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Boş Zamanları Değerlendirmede Güncel Konular Kısa Özet

    Çağımızda boş zamanları değerlendirme (rekreasyon) olgusu incelendiğinde interdisipliner özelliklerinden ötürü sistemli ve planlı uygulanan bir bilim dalı olduğu göze çarpmaktadır. Buna rağmen bilinçsiz uygulamalarda yok değildir ve bu durum kavramın gelişmesinde ve anlaşılmasında çeşitli sorunlar ve çelişkiler yaratabilmektedir. Boş zamanları değerlendirme yani rekreasyon olgusu bazı yönleri bakımından birçok kesim tarafından tam olarak anlaşılamamıştır.

    Halbuki boş zamanların doğru şekilde değerlendirilmesi ve bu yönle kazanılabilecek sosyal, psikolojik ve motor özellikler, bireylere günlük yaşamın getirdiği stres gibi olumsuzluklardan kurtulma noktasında katkı sağlayacaktır. Bu eserde boş zamanları değerlendirme konusunda temel olabilecek teori ve kavramlar özlü şekilde ele alınmıştır. Kitap, ele aldığı konular bağlamında bir nevi *rekreasyona giriş* özelliği taşımaktadır ve her alandan öğrenciye, araştırmacıya ve bilim insanına hitap edebilecek bir anlatım biçimi ile yazılmaya çalışılmıştır. Eserin ilk bölümünde boş zamanın anlamı ve boş zamanı açıklamaya yarayan sosyoloji ve psikoloji temelli teoriler incelenmiştir. Eserin ikinci bölümünde boş zamanları değerlendirmeye zemin hazırlayan psiko-sosyal etmenler üzerinde durulmuştur.

    3. bölümde spor ve boş zamanları değerlendirme konusu incelenirken, 4. bölümde açık alan rekreasyonu işlenmiştir. Eserin 5. bölümünün konusu ciddi boş zaman perspektifi iken, 6. bölümde alanda yapılacak akademik çalışmaların gelecekte evrilebileceği nokta yorumlanmıştır. Bu noktada eserde yer alan özellikle son bölümün bir deneme niteliği taşıdığı düşünülmektedir.

  • 1. Hamur

Boş Zamanları Değerlendirmede Güncel Konular Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.