Borçlar Hukukunda Kısmi İmkansızlık

On İki Levha Yayınları

Kübra Ercoşkun Şenol

153,00 TL
125,46 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
27,54 TL
Borçlar Hukukunda Kısmi İmkansızlık Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 380
ISBN: 9786051523989
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Kübra Ercoşkun Şenol
Kübra Ercoşkun Şenol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Borçlar Hukukunda Kısmi İmkansızlık Kısa Özet

    En önemli ifa engellerinden biri olan imkansızlığın yaratması gereken hukuki sonuçlar, Roma hukuku döneminden günümüze değin kanun koyucuları, uygulamayı ve öğretiyi meşgul etmiştir. Ancak bu konu üzerinde bugün hala bir mutabakata varılamamıştır. İmkansızlık kavramı ve imkansızlığın yaratacağı hukuki sonuçlar çeşitli hukuk sistemlerinde farklı farklı ele alındığı gibi, belirli bir hukuk sisteminde dahi bu kavram ve yaratması gereken hukuki sonuçlar üzerinde tam bir fikir birliği bulunmamaktadır.

    Edimin tamamı bakımından söz konusu olan imkansızlığa ilişkin tartışmalar, edimin yalnızca bir kısmı bakımından söz konusu olan imkansızlık bakımından da mevcuttur. Ancak Türk hukukunda başlı başına kısmi imkansızlığı ele alan monografik bir çalışma bugüne kadar yapılmamıştır.

    Yine öğretimizde tam imkansızlık hakkında pek çok teori geliştirilmesine rağmen, bu teoriler, kısmi imkansızlığa uygulanmamış ve bu teorilerin kısmi imkansızlık üzerindeki etkileri incelenmemiştir. Bu çalışmanın amacı da, kısmi imkansızlığı yeknesak ve ayrıntılı bir biçimde ele almak ve bugüne kadar tam imkansızlık bakımından geliştirilen teorilerin kısmi imkansızlığa uygulanabilirliğini incelemektir.

  • 1. Hamur

Borçlar Hukukunda Kısmi İmkansızlık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.