sadsad x
asdasd

Bölgesel Kalkınma ve Bölge Bilimi Üzerine Yazılar

Nobel Akademik Yayıncılık

Mehmet Karagül

40,00 TL
30,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bölgesel Kalkınma ve Bölge Bilimi Üzerine Yazılar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 488
ISBN: 9786053208808
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Karagül
Mehmet Karagül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bölgesel Kalkınma ve Bölge Bilimi Üzerine Yazılar Kısa Özet

    *Bölge Bilimi*, aralarında coğrafyacı mimar, şehir ve bölge plancıları, iktisatçı, işletmeci, siyaset bilimci ile sosyologların yer aldığı, disiplinler arası çalışılan geniş bilim alanıdır.

    Türkiye, bölgesel dengesizlik ve gelişme farklılıklarının önemli boyutlarda olduğu bir ülkedir. Dolayısıyla ülkemiz açısından, bölge bilimi ve bölge planlaması üzerine çalışan akademisyenleri bir araya getiren Bölge Bilimi Türk Milli Komitesi (BBTMK) tarafından düzenlenen Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongreleri büyük önem arz etmektedir.

    Bu kitap, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ev sahipliğinde 2017 yılında Burdur'da tertip edilen 17. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölgesel Kalkınma Kongresi'nde sunulan seçilmiş çalışmalardan oluşmaktadır. Kitapta; *Kümelenmeler ve Bölgesel İnovasyon Sistemleri*, *Bölgesel Esneklik, Dayanıklılık ve Yakınsama*, *Sosyal Ağlar ve Sosyal Sermaye*, *Sanayileşme, Kuruluş Yeri Seçimi, Girişimcilik ve KOBİ'ler*, *Bölgesel Göç, Hareketlilik ve İstihdam*, *Bölgesel Kalkınma Teori ve Politikaları* ve *Kentsel Çalışmalar* olmak üzere yedi başlıkta toplam 28 çalışma bulunmaktadır. Çalışmanın, alanında önemli bir eksikliği dolduracağı kanaatindeyiz.

Bölgesel Kalkınma ve Bölge Bilimi Üzerine Yazılar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.