sadsad x
asdasd
28,00 TL
20,16 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
7,84 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Bir Yanılsamanın Geleceği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnsan Ve Toplum Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9772146348001
Kapak: Ciltsiz
Sigmund Freud
Sigmund Freud
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bir Yanılsamanın Geleceği Kısa Özet

    Avusturya İmparatorluğu`nda Freiberg`de doğan ve daha sonraki yaşamını Viyana`da geçiren Sigmund Freud (1856- 1939) psikiyatride Ruhçözümleme okulunu kurdu ve insan davranışının bilinçsiz belirleyicileri üzerine büyük ölçüde tutarlı bir açıklama geliştirdi. Çok okuyan, yolculuk yapmayı ve arkeolojik nesneler toplamayı seven Freud ailesine ve dostlarına büyük bağlılık gösteren biriydi. Freud kişiliğin nörolojiye indirgenebileceğine inanan fizyolog profesör Ernst Brücke altında değerli yıllarını harcadıktan sonra bu kez de karşıt uca geçerek histerinin iyileştirilmesinde hipnoz uygulayımını kullanan Parisli psikiyatrist Charcot`ya katıldı.

    Viyana`ya döndükten sonra Martha Beryas ile evlendi ve özel olarak çalışmaya başladı. Bir süre sonra hipnozu bütünüyle gereksizleştiren özgür çağrışım yoluyla hastalarda patolojik belirtilerin nedenleri olan bilinçsiz ya da baskılanmış gerecin yeniden bilinçli olmasını sağlayabildiğini keşfetti. Bu işlemin sonucunda belirtiler ortadan kalkıyordu.

    Freud sağaltım yöntemine "psikanaliz" adını verdi. Kitapları ve konferansları bir yandan ona kısa bir süre içinde büyük ün kazandırırken, öte yandan tıp topluluğunun büyük bölümü tarafından kınanmasına yol açtı. Zamanla aralarında Eugen Bleuler ve Karl Jung da olmak üzere çok sayıda parlak araştırmacı Freud`un kuramı çevresinde çalışma grupları oluşturdu. İlk Uluslararası Psikanaliz Kongresi 1908`de Salzburg`da toplandı. 1938`de Avusturya Nazi Almanyasına katılınca Freud Viyana`dan ayrılarak son yıllarını ailesi ile birlikte Londra`da geçirdi.

Bir Yanılsamanın Geleceği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.