39,00 TL
19,50 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
19,50 TL
Bilmiyorum Deme Rehberi Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786058526839
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Leah Hager Cohen
Leah Hager Cohen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bilmiyorum Deme Rehberi Kısa Özet

  Bilmiyorum. 

  Çoğu zaman bu kelimenin bizi küçülteceğini, statümüzü baltalayacağını ve gelişmemizi engelleyeceğini düşünürüz. Oysaki Cohen’e göre bu itirafımız bizi özgür kılar ve güçlendirir. Çünkü bilmemek, insanın doğasında vardır. Bu gerçekle ne kadar barışık olursak, kendimizle ve ruhumuzla da o kadar barışık ve özgürce yaşayabiliriz. 

  Cohen bizi sadece, cahilliğimizi itirafa yönlendirmez, aynı zamanda çok daha umut verici ve heyecanlı bir şey önerir; belirsizliği kucaklamamız gerektiği gerçeğini. ‘Bilmiyorum’ demekten kaçarız çünkü utanılacak bir duruma düşmekten ve dışlanmaktan korkarız. Ama bu mazeret sonucunda da bazı bedeller öderiz. Ne zamanki kendimizi ihtimallere açık, savunmasız bırakırsak ancak o zaman benliğimizle, başkalarıyla ve yeni fikirlerle gerçek bağlar kurabiliriz. Şüpheye hak ettiği değeri verdiğimizde her şeyin mümkün olduğunu görebiliriz. Korkularımızdan kurtulabildiğimizde ise gerçek anlamda özgürleşebiliriz.

  Yorumlar:

  "Kısa ve çekici, aynı zamanda güçlü ve zekice. Cohen, Sokrates gibi bildiklerimiz hakkında cesur davranmamızı ve bilmediklerimizi de itiraf etmemizi öneriyor."
  -(John Perry, The Art of Procrastination kitabının yazarı)

   "Çok etkileyici bir kitap." 
  -(Chicago Sun-Times)

   

  "Dikkat çekici ve bilgilendirici... Anlamak üzerine iyi bir metin. Cohen’in sunumu tam da seveceğiniz gibi, içten, nazik ve aynı zamanda tedirgin edici." 
  -(The New York Times Kitap Değerlendirmeleri)
   

  Yazar Hakkında: 
  Manhattan’da doğan yazar, lise yıllarına kadar New York’da yaşadı. 16 yaşında NYU’da tiyatro okumak üzere evinden ayrıldı fakat bir yılın ardından okuma, yazma ve özgürce sorgulama çalışmaları için Hampshire Üniversitesi’ne geçti. Mezun olduktan sonra Yale Üniversitesi’nde asistanlık, çevirmenlik ve çocuk kitapları satan bir dükkânda satış görevlisi gibi çeşitli görevlerde bulundu. Otobüsle Amerika Kıtası’nın üç kez dolaştı ve sonrasında ilk kitabını yazdı. Yazar şimdilerde Lesley Üniversitesi’nin Yaratıcı Yazarlık derslerinde tanınmış yazar olarak yer almaktadır.

 • 2. Hamur

Bilmiyorum Deme Rehberi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.