Bilim - Teknoloji - Gelecek Kitaplığı 5 Kitap Takım

Siyah Kitap

Gerd Leonhard

168,00 TL
139,44 TL
%17 indirim
Kazancınız
:
28,56 TL
Bilim - Teknoloji - Gelecek Kitaplığı 5 Kitap Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 1172
ISBN: 3990000080258
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Gerd Leonhard
Gerd Leonhard
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Bilim - Teknoloji - Gelecek Kitaplığı 5 Kitap Takım Kısa Özet

  Dijital Darwinizm

  Yıkıcı bir geleceğe büyüleyici biçimde dalıyor.

  Dylan Jones, Editör, Gq

  İnovasyon hakkında uzun süredir başıma musallat pek çok soru vardı kafamda, bu kitap en sonunda bunlara yanıt buldu. İki kez okumaya değecek ender kitaplardan bir tanesi bu.

  Rory Sutherland, Ogilvy & Mather Grubu Yön.Kur.Başkanı

  Goodwin işinizi dönüştürmeniz için laf salatasını bir kenara koymanızı sağlıyor, ayakları yere basan, pratik tavsiyeler sunuyor.

  Adam Najberg, Alibaba Dijital Medya Şefi

  Dijital Darwinizm tüm dijital manzarayı kapsayan büyük bir harita sunmuş, içine de eyleme geçmeyi sağlayacak paha biçilemez öngörüler serpmiş.

  Stefan Olander, Nike, Küresel Dijital Innovation Yön.Kur.Başkan Yardımcısı

  Dijital tek bir şey değil, dijital her şey. Dijital Darwinizm dijital dönüşümdeki kademeli değişimin yeterli olmadığını söyleyen, sizi uyanmaya davet eden bir kitap. Yıkıcı teknolojiler, değişimin emsalsiz hızı ve dijital alanda gelişen süper şirketlerin yükselişi ile işletmeniz geride kalacak, eyleme geçmedikçe de yok olacak. Bu kitap, dijital dönüşümde en iyi olmak, bu çalkantılı dönemde hayatta kalmak isteyen kişilere ilham vermek için yıkıcı düşünceye dair keyifli bir bakış açısı sunuyor.

  Kademeli değişim yetmiyor, işinizin çevresine teknoloji eklemek işe yaramıyor. Kuruluşunuzun dijital sonrası çağda başarılı olmasını istiyorsanız, Dijital Darwinizm ile aydınlanmalısınız.

  Süper İnsan

  Dünya gün geçtikçe belirsiz bir geleceğe doğru gidiyor. Belki de öyle bir gün gelecek ki, insanlar tarihleri boyunca ilk defa memeli olarak sınıflandırılmayacaklar.

  Bugün bu konuda araştırma yapan pek çok kişi var. Onlar ilerlemekte olduğumuz kaçınılmaz geleceğin farkındalar. Teknoloji her zamankinden daha hızlı ilerliyor. Bir gün gelecek insanoğlu kendi zekâsına denk makineler yapacak, hatta sonrasında bu makineler insan zekâsını da aşacak.

  Bu araştırmacılar önümüzdeki yeni dönem için farklı isimler kullanıyorlar: Transhümanist (insan ötesi), posthuman (insan sonrası), tekno-optimizm, siborgizm, insanlık+, ölümsüzlük, makine zekâsı, robotopya, uzatılmış yaşam ya da tekillik.

  Bu kavramların birbiriyle örtüşen yanları bulunmakla beraber,her biri kendine özgü bir kampı, stratejiyi ve insanlığın kendi geleceğinin tarihî sonuçlarına göre farklı vizyonları temsil eder. Bu kitapta yazarlar, hepsinin birleşiminden oluşan ortak yaşam deneyimini ustaca ele alıyor, bizi *Süper İnsan Çağı*na doğru bir yolculuğa çıkarıyorlar.

  Duyarlı Makine Yapay Zekanın Olgunluk Çağı

  *İster bir şirket yöneticisi ister politikacı ya da girişimci olun yapay zekâyı ve onun geleceği nasıl şekillendireceğini anlamalısınız. Dünyanın önde gelen yapay zekâ uzmanlarından biri olan Amir Husain harika kitabıyla bunu anlamanıza yardımcı olacak.*

  - John Chambers - Eski Yönetim Kurulu Başkanı, Cisco Systems / Kurucu ve CEO

  *Amir Husain bizi daha parlak bir geleceğe hazırlıyor. Ama doğruları ve yanlışları abartarak değil, riskler ve potansiyeller hakkında sağlam argümanlar sunarak. Şu anda bir kavşaktayız ve geleceğe dair dengeli ve mantıklı bir bakış arayan herkese bu kitabı tavsiye ediyorum.*

  - Profesör Bruce Porter - Dekan, Bilgisayar Bilimleri Bölümü, Texas Üniversitesi.

  *Yapay zekâ ve yapay öğrenmenin geleceği nasıl etkileyeceği konusunda kafası karışık olanlar bu kitabı mutlaka okumalı.*

  - Amiral Bobby R. Inman, Ulusal Güvenlik T.Eski Direktörü, CIA Eski Başkan Yardımcısı

  *Husain sadece bir mühendis ve girişimci değil, aynı zamanda yapay zekânın insanlık için ne anlama geleceğine dair derin düşünceleri olan bir filozof. Günümüzde yapay zekâdan korkan pek çok kişi Husain’in iyimser bakış açısıyla ve anlaşılır yapay zekâ tarifiyle tanışmalı.*

  - Paul Scharre - Teknoloji ve Ulusal Güvenlik Programı Direktörü

  Mega Tech

  Tıptan tarıma, imalattan askeriyeye gelecek 30 yılda bizi neler bekliyor? Yapay zeka, dost mu düşman mı olacak? Akıllı tarlalar, örgü arabalar, 3D evlerle yeniden şekillenen bu cesur dünyada fırsatları olduğu kadar tehlikeleri de öngörebilecek miyiz?

  Megatech, tüm bu sorulara ve daha fazlasına bir yanıt arama çabası. 2050`de teknolojinin nasıl olacağını kesin olarak bilmek imkansız olsa da bilgiye dayalı tahminde bulunmak ve önümüzdeki dönemde dünyayı şekillendirmesi muhtemel güçleri tanımlamaya çalışmak, zihin açıcı bir egzersiz.

  Nobel ödüllü fizikçi Franz Wilczek, Silikon Vadisi girişimcilerinden Ann Winblad ve bilimkurgu yazarı Alastair Reynolds da dahil olmak üzere her biri alanında uzman olan yirmi önemli isim, geleceğimizi şekillendirecek büyük fikirleri, fantastik icatları ve beklentilerin dışında sonuçlanabilecek eğilimleri değerlendiriyor.

  Teknolojiye Karşı İnsanlık

  ‘’Daha insani bir dünya için cesur bir manifesto’’

  İnsanlık, katlanarak büyüyen ve her şeyi saran teknolojik değişimle nasıl başa çıkabilir?

  Gerd Leonhard, mekanik yöntemlerce düşüncenin geliştirildiği çağımıza dair,en kaygı verici sorunlardan bazılarının tam göbeğine dalıyor.İnsanlığımızdan fedakarlık etmeden bu çağın avantajlarından yararlanmak, ‘’kazan-kazan’’senaryosu yazmak mümkün mü? Biyolojik zihne sahip bizler,makine zihinlere yeni tür bir etiği öğretebilir miyiz? Peki sevgiyi?

   

 • 2. Hamur

Bilim - Teknoloji - Gelecek Kitaplığı 5 Kitap Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.