sadsad x
asdasd
140,00 TL
100,80 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
39,20 TL
Beyond The Vessel Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9789757078517
Kapak: Ciltsiz
Glen R. Brown
Glen R. Brown
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Beyond The Vessel Kısa Özet

  Vehbi Koç Vakfı (VKV)’nın İstiklal Caddesi’ndeki yeni kültür ve sanat kurumu Meşher’in ilk sergisi *Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik* ile aynı adı taşıyan kitabı yayımlandı. Odağında mitlerin, efsanelerin ve masalların yer aldığı sergiyle ilgili makalelerin yer aldığı kitapta, üretim pratikleriyle ilgili 13 sanatçıyla yapılan röportajlara da yer veriliyor.

  Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan kitapta Catherine Milner, Paul Greenhalgh ve Glen R. Brown’ın yazıları bulunuyor. 344 sayfalık kitapta; geçmişten günümüze anlatılagelen hikâye ve söylencelerden ilham alan seramik eserler ile adeta kil ve seramiğin insanlık tarihindeki izini süren sergiyle ilgili makaleler ve 13 sanatçının üretim pratiklerini anlattığı röportajlar yer alıyor.

  Messums Withshire’dan serginin eşküratörlüğünü üstlenen Catherine Milner, makalesinde çağdaş sanatta seramiği analiz ederken, East Anglia Üniversitesi’nden Sainsbury Görsel Sanatlar Merkezi Direktörü Paul Greenhalgh tarihten bugüne seramik ve masallar üzerine yazdığı yazıyla serginin konusunu irdeliyor. Kansas Eyalet Üniversitesi’nde sanat tarihi profesörü Glen R. Brown ise sergide yer alan sanatçıların seramik kullanımına değiniyor. Kitapta yer alan sanatçı röportajlarına ise her bir sanatçının kendi atölyesinde Sylvain Deleu tarafından çekilen fotoğraflar eşlik ediyor.

  Tasarımını Ayşe Bozkurt’un yaptığı kitap, sergideki 13 sanatçının birer eserini şömizlere taşıyor. Okuyuculara farklı şömiz seçenekleri sunan ve Türkçe çevirisi Serra Karapınar Yentürk’e ait olan kitapta; Hadiye Cangökçe tarafından çekilen eser detayları ve sergiye özgü hazırlanan enstalasyon fotoğraflarına da yer veriliyor.

Beyond The Vessel Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.