sadsad x
asdasd

Batı Felsefesindeki 100 Temel Mesele

İletişim Yayınevi
55,00 TL
39,60 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
15,40 TL
Batı Felsefesindeki 100 Temel Mesele Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 539
ISBN: 9789750516306
Kapak: Ciltsiz
Michael Bruce
Michael Bruce
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Batı Felsefesindeki 100 Temel Mesele Kısa Özet

  Bir sorun, konu üzerinde etraflıca akıl yürütme, argümanı ortaya koyma, mantık, sonuca ulaşma... İddiaların, argümanların nesnel biçimde değerlendirilebilmesi için aklın ortak zeminine çağrı yapan felsefe, insanlığın kendisini ve evreni sorgulamaya başladığı andan itibaren var. Siyasi, dinsel, kültürel, toplumsal bağlılıklardan bağımsız olarak soru sormaktan, sorgulamaktan korkmamaya dayanan felsefi düşünce insan uygarlığının gelişimindeki en önemli araçlardan biri.

  Batı Felsefesindeki 100 Temel Mesele insanlığın binlerce yıldır vazgeçilmezi olan felsefi düşüncede öne çıkmış 100 argümanı, meseleyi ele alıyor. Uzman akademisyenlerin kaleme aldığı bölümler,söz konusu düşüncenin temellerini ortaya koyarak bölüm sonlarında yer alan öncüller ve çıkarımlarla daha iyi anlaşılmalarını sağlıyor.

  Mantıksal formülasyonla metafizikten epistemolojiye, bilimden dile çok geniş bir alana uzanan, özellikle felsefe öğrencileri için çok önemli bir kaynak olan kitap, felsefeye meraklı tüm okurlar için de cezbedici.

  Yer yer zor ve düşündürücü belki ama düşüncenin sınırlarını zorlamak isteyenler için gerçek bir başvuru kaynağı...

Batı Felsefesindeki 100 Temel Mesele Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.