sadsad x
asdasd

Başlangıçlarından Günümüze Türklerin Dini Tarihi

Berikan Yayınları
43,00 TL
31,82 TL
%26 indirim
Başlangıçlarından Günümüze Türklerin Dini Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Dinler Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 552
ISBN: 9786059912280
Kapak: Ciltsiz
Ünver Günay
Ünver Günay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Başlangıçlarından Günümüze Türklerin Dini Tarihi Kısa Özet

  Kültür ve toplum yapımızda, modern anlamda bir din tarihi şuuru ve perspektifi henüz tam anlamı ile yer almamış, doğal olarak da bir din tarihi metodolojisi gelişmemiştir.

  Dolayısıyla din alanında olan veya başka bir deyişle *evrensel* olanı birbirine karıştırma ve hepsini aynı kategoriye yerleştirme eğilimi, alışkanlığı ve hatta *hata*sı da bu şuur ve metodoloji noksanlığından kaynaklanmaktadır.

  Çok geniş bir coğrafyada, oldukça değişik kültürler, medeniyetler, toplumlar ve dünyanın büyük dini sistemleri ile temasa geçmiş bulunan Türklerin dini yaşayışları, son derece zengin bir tarih ve kültür mirasına sahip bulunmaktadır.

  Bu zengin tarihi ve dini miras, bilimsel ve objektif bir tarihi perspektiften hareketle ele alınıp değerlendirildiğinde, bize milli ve kültürel varlığımız ve hayatımızın tarihi temellerini, gerçek boyutları içerisinde daha doğru bir biçimde aydınlatma imkanı sağlayacağı gibi, bugünkü hayatımız ve kültürümüze de zenginlik katacak, hatta değişen sosyo-kültürel şartlarda bir değişim sürecine maruz kalan buhranlara ve çatışmalara sahne olan toplumumuzun kültürel kimliğinin yeniden inşasına önemli katkılarda bulunacaktır.

Başlangıçlarından Günümüze Türklerin Dini Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.