sadsad x
asdasd

Ayrılığın Psikolojisi

Karma Kitaplar

Mustafa Topkara

85,00 TL
55,25 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
29,75 TL
Ayrılığın Psikolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9789752476332
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mustafa Topkara
Mustafa Topkara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ayrılığın Psikolojisi Kısa Özet

  İlişkilerin ahvali; içi seni, dışı beni yakar misali. Mutlu değil pek çok kişi ancak ayrılmıyorlar/ayrılamıyorlar ilişkilerinden. Bu nedenle ilişkinin çıkmazı kişisel hayatların çıkmazına dönüşüyor.

  Peki, kişiler mutsuzsa neden ayrılamıyorlar? Böyle olmasının en önemli sebebi, kuşkusuz ayrılıktan duyulan korku. O kadar çok korkuluyor ki kişi korktuğunu kendine bile söyleyemiyor, inkâr ediyor. Korktuğunu itiraf ederse ilişkiyi sürdüremeyeceğini biliyor çünkü. Bu yüzden, kişi içini susturup sessiz kalıyor. Bir gün bir şey olmasını, kendiliğinden düzelmesini bekliyor her şeyin...

  Kişileri mutsuz eden, sorunları çıkmaza sokan da mutsuz ilişkilerin sürdürülmesine neden olan da budur; ayrılık korkusu. Ayrılık korkusu yüzünden, kişi ilişkide *kendi* olmaktan vazgeçiyor.

  Bir ilişkide kendi olamayan kişi, kendini ne değerli hisseder ne güvende ne de karşısındakiyle ilgili duyguları hissedebilir.

  *İlişkiler Psikolojisi* kitabının yazarı olan Psikolog Mustafa Topkara bu kitabında, ayrılığın psikolojik süreçlerini, ayrılık kaygısının bireyler üzerindeki etkisini sorguluyor ve çözüm yolları sunuyor...

 • 2. Hamur

Ayrılığın Psikolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.