sadsad x
asdasd

Asr-ı Saadet'te Ticaret ve Tüccar Sahabiler

Siyer Yayınları

Muhammed Emin Yıldırım

30,00 TL
16,50 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
13,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Asr-ı Saadet'te Ticaret ve Tüccar Sahabiler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 222
ISBN: 9786057689511
Kapak: Ciltli
Muhammed Emin Yıldırım
Muhammed Emin Yıldırım
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Asr-ı Saadet'te Ticaret ve Tüccar Sahabiler Kısa Özet

  Siyer yayınlarından ticaret ile  uğraşan herkesin mutlaka okuması gereken bir eser çıktı. Muhammed Emin Yıldırım  hocamızın kaleme aldığı bu eser sahasında önemli bir boşluğu dolduracak.

  "Ticaretin içerisinde olmak,  para kazanmak, sahada sürekli başkaları ile rekabet halinde olmak ve bunca şeye  rağmen kalbi, gönlü selim bir şekilde muhafaza etmek, korumak çok kolay bir şey  değildir. Bir tüccarın bunu sağlayabilmesi için şu hususlara kesinlikle dikkat  etmesi gerekir.

   1- Sağlam bir akidenin inşası

   2- Ticari hukukun derinlemesine  öğrenilmesi

   3- Sadık ve salih dostların edinilmesi

   4- Allahın, yapılan ticarete ortak  edilmesi

   5- Bir hakikat olan ölümün sürekli hatırda tutulması

   Bunlar Müslüman bir tüccarın her daim aklında, zihninde, kalbinde olması gereken  ilkelerdir. Öncelikle sağlam bir akidenin inşası olmalıdır. Akide işin temeli  olduğu için en başa alınması gereken de budur. İman esasları ve bunların hayata  yansıtılması çok iyi kavranmalıdır. Sonra ticari hukukun derinlemesine  öğrenilmesi gerekir. Helaller, haramlar, mekruhlar, şüpheli şeyler ve İslamın  ticari alanda söylediği ilkeler, alış-veriş şekilleri, borçlanma hukuku, faiz  meselesi ve daha nice mesele kifayet oranında öğrenilmelidir. Bu konuda Hz.  Ömerin şu uyarısı hiçbir zaman unutulmamalıdır. O der ki: "Bizim  çarşımızda, dinde belli bir derinliği olmayan kimselerden başkası alış-veriş  yapmasın." Neden? Çünkü İslamın alış-veriş hukuku meselesinde  söylediklerini bilmeyen ve bu konuda belli bir seviyesi olmayan her an yanlış  yapabilir, başkalarını yanlış işlere sevk edebilir. Bundan dolayı Müslüman bir  tüccar, kesinlikle ticari hukuka dair bilinmesi gerekenleri öğrenmelidir..."

   İşte bu kitapta Asr-ı Saadet  örnekliğinde, Müslüman bir tüccarda olması gereken ahlakî esasları ve ilkeleri  okuyacaksınız...

Asr-ı Saadet'te Ticaret ve Tüccar Sahabiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.