sadsad x
asdasd

Amerika’da Hıristiyan Köktendinciliği

İleri Yayınları

Türkkaya Ataöv

20,00 TL
13,40 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
6,60 TL
Amerika’da Hıristiyan Köktendinciliği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 114
ISBN: 9789944109927
Kapak: Ciltsiz
Türkkaya Ataöv
Türkkaya Ataöv
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Amerika’da Hıristiyan Köktendinciliği Kısa Özet

    Bu kitapta Amerikan dinerkinin siyasal güç yelpazesi içindeki yerinin, terörle savaşını ya da herhangi bir sözde nedenle yayılma stratejisinin desteğinin ve İncil`in sahnesi olan Orta Doğu`da egemenlik siyasetinin vurucu gücü ABD silahlı kuvvetleriyle işbirliğinin ana öğeleri örnekler ve kanıtlarla sunmak istiyorum.

    Bilinmesi gereken bir gerçek şu ki, Hıristiyan dini, giderek onun belirli biçimde yorumu ve uygulanması, Amerikan ruhunda ta başından bu yana ağır basmıştır. Amerikalı bir yazar bu ulusun `soy ağacında Hıristiyan Tanrısı`nın olduğunu yazıyor. O denli ki, Amerikalıların yorum süzgecinden geçen Hıristiyanlık anlayışının soyağacına kazındığı gerçeğini kitabının başlığı yapmaktan geri kalmadı.

    Önümüzdeki kanıtlar Hıristiyan köktendinciliğinin ve onunla bağlantılı kiliseler ağının, mezhepler ve ortak yarara hizmet veren tanıtım ve yaymaca kuruluşlarının farklı dinler arasındaki gerçek bir karşılıklı anlayışı engelledikten başka, insanlığa ve barışa yaşamsal bir tehlike oluşturduğunu da gösteriyor."

Amerika’da Hıristiyan Köktendinciliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.