7,50 TL
3,75 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Amcamın Rüyası Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059372572
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 10 adet satılmıştır.
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Amcamın Rüyası Kısa Özet

    19. yüzyıl Rus edebiyatının bıraktığı en önemli edebi mirası Fiodor Mihayloviç Dostoyevski eserlerinde gerçekle kurgu arasındaki sınırları altüst eden yazar, kimilerinin fantastik diye tanımladığı anlatım biçimlerinin, onun için gerçeği ifade ettiğini savunur. Varoluşçuluğun ilk izlerini taşıdığı düşünülen romanlarında gerilim, cinayet, korku, kendi deyimiyle "dehşet" vardır.

    Başkahraman Prens Mişkin tam bir ahlak ve ruh dengesine ulaşmış olgun bir insan tipidir. Yazarın, yaşadığı dönemin sorunlarına ve değerlerine tepkisinin simgesidir. Kötülük karşısında, bütün iyi niyetine ve saflığına rağmen her zaman kaybetmeye mahkum kahramanı Prens Mişkin; Dostoyevski`nln en unutulmaz kadın kahramanı Nastasya Flllppovna`ya duyduğu tutkulu aşk ve Aglaya Yepançlrı`e hissettiği ölümcül sevgi arasındaki bocalaması: Nastasya Filippovna`nın cinayete kurban gitmesiyle, iktidar isteyenlerin kötülüklerini anlayamadığı için sonsuza dek budala olarak kalıyor.

    "İnsanlık komedyasının olağanüstü zenginliğine rağmen, Dostoyevski`nin karakterleri hep aynı düzeyde, alçakgönüllülük ve gurur düzeyinde toplanır ve sıralanır... Kadın kahramanları, erkeklerden de fazla kararlıdır gururlu olmaya, onları gurur harekete geçirir hep..."

  • 2. Hamur

Amcamın Rüyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.