sadsad x
asdasd

Algoritmalar ve Programlamaya Giriş

Umuttepe Yayınları

Selçuk Alp

185,00 TL
160,95 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
24,05 TL
Algoritmalar ve Programlamaya Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Programlama Kitapları
Sayfa Sayısı: 560
ISBN: 9786055100407
Kapak: Ciltsiz
Selçuk Alp
Selçuk Alp
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Algoritmalar ve Programlamaya Giriş Kısa Özet

  Dünden bugüne problem çözümleri için kullanılan birçok dil olmasına karşın; kullanılan algoritmalar ve akış şemaları aynı kalabilmiştir. Algoritma öğrenildikten sonra, her programlama dili kısa sürede öğrenilebilir.
  Programlama öğrenmek süreç ve sabır işidir.  Programlama öğrenecek kişinin, programlama mantığını anlama yolunda hazır bulunuşluk düzeyi de öğrenmesinde önemli bir etkendir. Kişilerin hazır bulunuşluk düzeyine göre öğrenme sürecinde gösterecekleri sabır, onların öğrenme süresini belirleyecektir. Kişiler öğrenme sürecinde kendilerini ne düzeyde motive edebilirse, öğrenme o denli hızlı ve zevkli bir süreç haline dönüşür. Kişiye, bireysel farklılıklara ve hazır bulunuşluk düzeyine göre farklılık gösteren anlama  algılama konusundaki kişiye göre değişen kırılım noktaları vardır. Ancak; bu kırılım noktalarına ulaşılana kadar süreçte gösterebilecek sabır, kişiyi istenilen başarım noktasına götürebilecektir.

  Programlama kişiler tarafından bilişsel olarak anlaşılmaya başlanması itibari ile zevkli bir süreç haline gelmeye başlar. Kişinin süreci zevkli ve verimli geçirebilmesi için bol sayıda uygulama yapması önemlidir. Bu anlamda; problem çözümünde bulduğu yolu bir programlama dili aracılığı ile somutlaştırabilmesi de çok anlam taşır. Bu bakış açısı ile oluşturduğumuz kitabımızda, bireysel problem çözümünde farklılıkları da göz önüne alarak, olabildiğince aynı problemin çözümü için farklı yol gösterimlerine de değinilmiştir. Kişide öğrenmeyi sağlamak ve öğrenmede kalıcılığı arttırmak için de farklı ve çok sayıda, gündelik yaşamla ilintili örneğe yer verilmiştir. Örnekler ilgili bölümlerde kolaydan zora doğru verilmiştir.

  Kitapta önce C#, VB.Net ve JAVA dilleri anlatılmıştır. Daha sonraki bölümlerde ise genel amaçlı algoritmalarla ilgili 38, dizi algoritmaları ile ilgili 24, matris algoritmaları ile ilgili 28, string algoritmaları ile ilgili 13, sıralama ve arama algoritmaları ile ilgili 11 ve altprogram içeren algoritmalar ile ilgili 13 adet olmak üzere toplam 127 adet uygulamanın çözümü yer almaktadır.

  Problemler ortaya konulduktan ve  çözüm yolu akış diyagramı ile belirlendikten sonra; çözümün kodlanacağı - bütünleşeceği dil açısından öğrenenin ihtiyaç ve ilgisine hitap edebilecek, şu an sektörde en yaygın kullanılan üç farklı dil birlikte kullanılmıştır. Tüm programlar ilgili ortamlarda tek tek çalıştırılıp kontrol edilmiştir.

  Kitaptaki konuların ana başlıkları:

  1. Bölüm: Programlamaya Giriş
  2. Bölüm: MS Visual C#.NET
  3. Bölüm: Java Programlama Dili
  4. Bölüm: VB.NET Programlama Dili
  5. Bölüm: Genel Algoritmalar
  6. Bölüm: Dizi Algoritmalar
  7. Bölüm: Matris Algoritmaları
  8. Bölüm: String Algoritmaları
  9. Bölüm: Sıralama ve Arama Algoritmaları
  10. Bölüm: Altlprogram İçeren Algoritmalar

Algoritmalar ve Programlamaya Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.