sadsad x
asdasd

Albert Einstein Zekanın Sınırı

İkilem Yayınevi

Kolektif

22,50 TL
16,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
6,30 TL
Albert Einstein Zekanın Sınırı Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786056895340
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Albert Einstein Zekanın Sınırı Kısa Özet

  *İnsan, zekanın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz.*

  Albert Einstein`ın yaşam boyu sürecek fizik tutkusu, Einstein beş yaşında hastalandığında babasının kendisine küçük bir pusula hediye etmesiyle ateşlendi. Genç Albert, pusula iğnesinin hareket etmesine neden olan gizemli kuvveti hayal etmeye çalıştı. Yaşadığı deneyim, yaşamı boyunca sürecek bir arayışa kapı araladı: Evreni anlamak.

  20. yüzyılın dehası olarak anılan ünlü fizikçi Einstein`ın oluşturduğu teoriler, astronomi başta olmak üzere birçok bilim dalının önünü açıcı bir işleve sahipti. Albert Einstein kuantum fiziğinin temelini attı, özel görelilik kuramını buldu ve nükleer enerjinin bilimsel temelini oluşturdu. Bu bilgiler insanlık tarihinde büyük etkiler bıraktı. Peki Einstein’ın beyninin büyük sırları neydi?

  Elinizdeki kitap, Einstein’ın zeka geriliği olduğu düşünülen küçük bir çocuktan yüzyılın dâhisi ilan edilen genç bir biliminsanı olmasına uzanan sıra dışı hikayesini anlatıyor. Okudukça Einstein’ın evreninde gezinti yapma fırsatı bulacak ve onun penceresinden dünyaya bakma fırsatı bulacaksınız.

Albert Einstein Zekanın Sınırı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.