sadsad x
asdasd

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Yeniden Yapılanma

Kriter Yayınları
24,00 TL
19,92 TL
%17 indirim
Kazancınız
:
4,08 TL
Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Yeniden Yapılanma Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 154
ISBN: 9786052228265
Kapak: Ciltsiz
Hüseyin Alkış
Hüseyin Alkış
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Yeniden Yapılanma Kısa Özet

    Ülkelerin ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan aile şirketleri, aynı zamanda birçok yönetsel ve yapısal sorunları olan işletmelerdir. Birçok aile şirketi bu yapısal sorunları çözemediği için genellikle kısa vadede yok olup giderler. Özellikle 21. Yüzyılda rekabet edebilmeleri için bu sorunlarını çözmek zorundadırlar. Bunun da tek yolu kurumsallaşma ve yeniden yapılanmadır.

    Aile işletmelerinin kurumsallaşması, kişiye veya inisiyatife (özellikle çok başlılığa) bağlı olmadan bir sistem ve bu sistemin ilkeleri çerçevesinde yönetilmeyi ifade eder. Yeniden yapılanma ise, dinamik yapılar olan işletmelerin çevrelerinde gerçekleşen değişikliklere, teknolojik gelişmelere uyumu ve rekabet avantajı sağlamalarına imkân tanıyan, değişimi sağlayan ve uygulayan bir yönetim anlayışıdır.

    Bukitap, aile şirketlerinde hem kurumsallaşma hem de yeniden yapılanma hakkında uygulayıcıların ihtiyaç duyacakları bilgiler içermektedir. Kitabın aile şirketlerini ya da küçük işletmelerini geliştirmeyi arzulayan kişilere faydalı olacağına inanıyorum.

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Yeniden Yapılanma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.