sadsad x
asdasd

14 -18 Yaşları Arasındaki Öğrencilerin Heteroseksüel Gelişimlerinin İncelenmesi

Kriter Yayınları

Ayşegül Şakır Selimhocaoğlu

45,00 TL
36,90 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
8,10 TL
14 -18 Yaşları Arasındaki Öğrencilerin Heteroseksüel Gelişimlerinin İncelenmesi Hakkında Bilgiler
Türü: İnsan ve Toplum Cinsellik Kitapları
Sayfa Sayısı: 82
ISBN: 9786052228302
Kapak: Ciltsiz
Ayşegül Şakır Selimhocaoğlu
Ayşegül Şakır Selimhocaoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 14 -18 Yaşları Arasındaki Öğrencilerin Heteroseksüel Gelişimlerinin İncelenmesi Kısa Özet

  Cinsiyet ve üreme, canlı yaşamının sürekliliğini sağlar. İnsanlarda cinsellik doğumla başlar ve tüm yaşam boyunca devam eder. Cinsel kimlik, kişinin biyolojik cinsiyetinden farklı olarak kendisini kadın ya da erkek olarak algılamasıdır. Sağlıklı bir cinsel kimlik gelişiminde cinsel kimlik, kişinin cinsiyetinden haberdar olması, cinsiyetine uygun davranışlar göstermesi ve bundan mutluluk duyması önemlidir.

  Cinsel eğitim bireyin fiziksel, duygusal ve cinsel gelişimini anlaması olumlu bir kişilik kavramı geliştirmesi, insan cinselliğine, başkalarının haklarına, görüş ve davranışlarına saygılı bir bakış açısı edinmesi ve olumlu davranış biçimi, değer yargıları geliştirmesi eğitimidir.

  Cinsel eğitimde öncelikle anne babaların eğitimi hedeflenmelidir. Aksi takdirde anne babaların istemediği takdirde çocuklar ya da ergenler istemediği kişilerden bilgi edinebilir, gözetleme, takip etme yoluna başvurabilirler, yaşıtlarından bilgi alabilirler, kendi başlarına deneyler yapabilirler. Ailede başlayan cinsel eğitim okulda da sistemli bir şekilde sürmelidir.

  Ülkemiz gibi cinsel eğitim konusuna tedirgin, çekingen, korkak yaklaşılan, ayıp günah sayılan ülkelerde bu sorumluluk daha da artmaktadır. Sorumluluğun kapsamında sadece çocuklar gençler değil her yaştan her sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel düzeyden insanların olması gerekmektedir. Bu kitabın anne babalara öğretmenlere öğretmen adaylarına ve konuyla ilgilenen herkese yararlı olması dilerim.

14 -18 Yaşları Arasındaki Öğrencilerin Heteroseksüel Gelişimlerinin İncelenmesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.