sadsad x
asdasd

Zorunlu Sigortalarda Güvence Hesabı

Adalet Yayınevi

Zekeriya Tepedelen

100,00 TL
90,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Zorunlu Sigortalarda Güvence Hesabı Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 254
ISBN: 9786053001997
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Zekeriya Tepedelen
Zekeriya Tepedelen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Zorunlu Sigortalarda Güvence Hesabı Kısa Özet

    1993 Yılında başladığım serbest avukatlık faaliyeti serüvenimin dönüm noktası; 2000 yılında Sigorta Hukuku’na ilişkin davaları almaya başlamam oldu. O yıllarda Sigorta Hukuku uyuşmazlıkları popüler olmamışken bu alanın bilinmezlikleri belki de ilgimi çeken en önemli faktör oldu. Faili meçhul trafik kazaları, iflas eden sigorta şirketlerinden sigorta bedellerinin tahsili bu alanda baktığım davalardandır. Dolayısı ile o yıllarda Garanti Fonu adı altında faaliyet gösteren kuruma ilişkin çok sayıda uyuşmazlık uygulamasıyla karşı karşıya kaldım.

    2007 yılında 5684 Sayılı Sigortacılık Kanununun yürürlüğe girmesiyle birlikte, daha önce 2918 Sayılı KTK. ‘da sadece Karayolları Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası için düzenlenen Garanti Fonu, Güvence Hesabı adı altında tüm zorunlu sigortalar için yeniden düzenlendi.

    Güvence Hesabı; Zorunlu sigortaların boşluklarının doldurulması amacıyla getirilen bir güvence sistemidir. Zorunlu sigortanın yokluğu, sigorta şirketinin iflası vs. gibi Kanunda sayılan hallerde mağdurların zararlarının karşılanması amacı ile düzenlenmiştir.

  • 1. Hamur

Zorunlu Sigortalarda Güvence Hesabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.