sadsad x
asdasd

Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi

Destek Yayınları

Baltasar Gracian

17,00 TL
11,05 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
5,95 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786053117711
Kapak: Ciltsiz
Baltasar Gracian
Baltasar Gracian
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi Kısa Özet

  *İhtiyatlı suskunluk kutsaldır.*

  Aragon Krallığı topraklarında dünyaya gelen, yaşamını teoloji ve felsefe profesörü, vaiz, papaz, yönetici ve yazar olarak sürdüren Baltasar Gracián, insanca yaşamanın incelikleri üzerine ortaya koyduğu düşünceleriyle ölümsüzleşmiştir.

  Her şeyin kısa ve öz ifade edilmesi gerektiğini savunan Baltasar kısa ve öz olanın faydasının iki katına çıkacağının altını çizer. Karmaşık, kalabalık, uzun, yoğun ve komplike olan her şey, hayatı daha da zora sokmaktan başka bir işe yaramaz.
  *İnsan* olgun, bilge, sağduyulu, muhakeme yeteneği üst düzeyde, gelişmiş zevklere sahip, eylemlerinde tutarlı ve zekidir. Ancak bu insan aynı zamanda kendini her şeyiyle ortaya saçmayan, bazen saklanmasını da bilen ancak bunu ustalıkla yapan bir hayat kumarbazı da olabilmelidir. İhtiyat, insanoğlunun geliştirmesi gereken en değerli düşünce kasıdır.

  Başarı, güç, para, aşk... Bütün bunları elde etmek için doğasından vazgeçen insan, kötücülleştikçe aldanmaya sürüklenir. Ahlaksızlığa düşmeden başarılı olmanın çok daha pratik ve işlevsel yolları vardır. Baltasar, Nietzsche ve Schopenhauer gibi dehalara ilham vermiş, rehber alınabilecek eşsiz isimlerden biridir.

Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.