50,00 TL
40,50 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
9,50 TL
Ziyalı Cevaplar Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786059960649
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Erol Faik Birlik
Erol Faik Birlik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ziyalı Cevaplar Kısa Özet

  Türkçede bir deyim vardır:" Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur" diye. İşte bu manada" Ziyalı Cevaplar" adlı bu kitap 2009 yılında yayınlanan "Ziyalı Sözler" adlı benim ilk yayınlanan eserimin hazırlık aşamasında doğmaya başladığını söyleyebilirim. İçerik olarak birbirine yakın kaynakları kapsamaları bu alandaki hikayelerin birikimini, temellerinin atılmasını sağladı. Kitap fikri 2009 yılında doğmuş olsa da kitaptaki hikayelerden bazısının dimağıma kayıt tarihi ta Fakülte yıllarıma dayanmaktadır. Hikaye sayılarının gün geçtikçe artması bende böyle bir kitabı yazma fikrinin olgunlaşmasına ve yeni araştırmalara itti. Ve bu kitabın yayın hayatına girmesine karar verdiğim son güne kadar yeni hikayelerin peşine düştüm.

  Bu küçük hikâyelerin kahramanlarının bazen çok ünlü bir devlet adamı siyasetçi, asker, filozof, bilim adamı, din adamı, bir şair, yazar olduğu gibi bazen de bir çocuk hatta bazen de intak sanatı kullanılarak konuşturulan bir ağaç, bir bitki, bir hayvanın da olduğunu görmekteyiz.

  Ziyalı Cevaplar`ın, Ziyalı Sözler ‘den en önemli farkı, Ziyalı Cevaplar ‘da umumiyetle en az iki kişinin diyalog içinde olmasıdır.

  Kuşkusuz verilen cevap ünlü bir kişiden ise cevabın kıymetini artırır. Ama ünlü olmayan insandan hatta yukarıda da ifade ettiğim gibi hayvandan, ağaçtan verilen zekice, ders ve keyif veren cevapları da bu kitapta bulacaksınız.

 • 2. Hamur

Ziyalı Cevaplar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.