sadsad x
asdasd
231,00 TL
200,97 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
30,03 TL
Zekamıza Dokunan İlaçlar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 174
ISBN: 9786055100971
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Bekir Faruk Erden
Bekir Faruk Erden
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Zekamıza Dokunan İlaçlar Kısa Özet

  Bu kitap, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikofarmakoloji Birimi’nde, yaklaşık yirmi yıldan beri, ekip olarak yaptığımız *öğrenme bellek araştırmaları* konusunda elde edilen temel bilgilerden esinlenerek yazıldı. Kitabımızda, 2013 yılında kaybettiğimiz, farmakolojinin ülkemizdeki duayen hocalarından Süleyman Oğuz Kayaalp Hocamızın, "Akılcıl Tedavi Yönünden Tıbbi Farmakoloji" kitabından yoğun bir şekilde yararlandık.

  Amaç, ortaöğretimde sınava hazırlanan ergenliğe girmiş öğrenciden, fakülteleri bitirip Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) benzeri sınavlara hazırlanan erişkinlere, zihinsel performans açısından, sağlıklı bilişsel doping nasıl yapılır sorusunu kapsayacak bilgiler vermektir. Bu kitapta, *zekamızı bileyleyici* akıllı ilaçlar olarak bilinen (smart drugs), kafeinden pirasetama, ritalinden atomoksetine, ilaçlardan ve zekamıza *dokunabilen* alkol benzeri maddelerden bilimsel bir seviyede bahsettik.

  Modafinil (Provigil) ve metilfenidat (Ritalin), genelde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu hastalığı olanlara reçete edilmektedir. Fakat ne yazık ki sınavlara hazırlanan gençler arasında da yaygın olarak suistimal edilmektedir.

  Kitabın sınavlara hazırlanan ve zihinsel doping hakkında meraklı tüm öğrencilere yararlı olacağı umulmaktadır.

 • 1. Hamur

Zekamıza Dokunan İlaçlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.