Zatımın Doğal Tarihi - Asortik Maymun

Yurt Kitap Yayın

Hannah Holmes

150,00 TL
106,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
43,50 TL
Zatımın Doğal Tarihi - Asortik Maymun Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786055290252
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Hannah Holmes
Hannah Holmes
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Zatımın Doğal Tarihi - Asortik Maymun Kısa Özet

  Büyüleyici... Provokatif bilim ve ilgi çekici ıvır zıvır dolu bir şölen... (Today)

  Hayvansal açıdan kimiz biz? Kuşkusuz zekiyiz -fakat neye kıyasla? Çiftleşmekle kafayı bozmuşuz, üstelik erkeklerimiz dişilerimizden oldukça farklı davranıyor. İnsan, aslanlar ya da ayılar gibi bir predatör mü, yoksa ceylanlar ve tavşanlar gibi daima arkasını kollamak zorunda mı?.. Şüphesiz, çok fazla iletişim kuruyoruz, fakat papağanlar ve çayır köpekleri de yapıyor bunu.

  İnsan kendini incelemekten haz alır. Ne zürafa, ne de boncuklu kertenkele vaktini eli çenesinde komşularını izleyerek geçirmez. Biz ama sadece biz, çocuk ile çizgili sincap nerede örtüşüyor, nerede farklılaşıyor bilmek isteriz... Dalgıçkuşları göl kenarında otururken, aslanlar güneşlenirken, beynim bir şeyler yapmam ve bir harekette bulunmam için beni yönlendirmeye devam eder, aktif bir maymunum ben...

  Asortik Maymun yani Homo sapiens tuhaf bir memelidir. Dikkat çekecek derecede sık ve eşi benzeri görülmemiş bir şevkle çiftleşir. Benzer bir hevesle, sağlığını tehlikeye sokacak şekilde yemek yer ki bu vahşi hayvanlarda olmayan bir davranıştır. İnsan bölgesinin sınırlarını kapılarla çizerken kendisini karmaşık, zeki ve diğer hayvanlardan her açıdan üstün görür.

 • 2. Hamur

Zatımın Doğal Tarihi - Asortik Maymun Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.