sadsad x
asdasd
22,00 TL
16,28 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
5,72 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Zamanın Ruhu Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 236
ISBN: 9786056343322
Kapak: Ciltsiz
Turgay Aldemir
Turgay Aldemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Zamanın Ruhu Kısa Özet

  İnsanlık diye bir dert ve ıstırabımız olduğu için yüreklerimiz bizi bugün buraya taşıdı. Yapılan işlerin tüm amacı insanları fıtratlarıyla buluşturmaktır...

  İslam ümmetinin hayırlı vasfı her dönem vasat olmaktır. Aşırı uçlardan ve kutulardan uzak durmalıyız...

  Tevhidin gereği olarak insanları birleştirici çalışmalar yapmalıyız. Özellikle İslam dünyası için gittikçe büyüyen iki büyük tehlike ile hızla yüzleşmeye doğru gidiyoruz: Milliyetçilik ve mezhepçilik; bu iki unsuru bertaraf edecek olan, sözde kalmayan ümmetçilik ve karşılığı olan İslam kardeşliği ihyadır. Milliyetçilik laikliğin İslam dünyasında Truva atıdır. Mezhepçilik fitnesine karşı mezhebi din haline getirmeyen bir anlayışı güçlendirmeliyiz.

  Mücadelede birlikte olmasak da dinde kardeş olduğumuzu unutmamamız gerekir. Evet biz bir teşkilatta birlikteyiz, fakat bilmeliyiz ki, beraber olmadığımız ancak dinde kardeş olduğumuz milyonlarca kardeşimiz var. Dinde kardeş olmasak da insanlık ortak paydamız olan milyarlarca insanın olduğu bilinciyle meselelerimize yaklaşmamız gerekiyor. Elimizle ürettiğimiz çalışma modelleri yeniliğe ve dönüşüme, yenilenmeye açık olmalı. İctihadi olan yöntem ve fikirleri mutlaklaştırmadan her daim yenilemeliyiz. Bu buluşma ortamları bizi geleceğe taşımalı, sürekli kendimizi yenilemeliyiz."

Zamanın Ruhu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.