125,00 TL
88,75 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
36,25 TL
Yüzyüze Hakkında Bilgiler
Türü: Eğlence ve Mizah Kitapları
Sayfa Sayısı: 228
ISBN: 9789758434824
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Tan Oral
Tan Oral
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yüzyüze Kısa Özet

  Şu veya bu nedenle Tan Oral`ın kalemine takılan tanıdık, tanımadık yüzlerce bildik yüz çizimleri İstanbul Schneidertempel Sanat Merkezi`nde açılan sergi için 1000 adet basılmış ve numaralandırılmıştır.

  "Şu ya da bu nedenle kalemime takılan yüzlerce yüz, yıllarca dosyalarda üst üste yığılarak biriktikten sonra, bu kez bu kitapta toplaşmayı ve bir sergi ile insan yüzüne çıkmayı başardılar.

  Özel bir çaba ve özel bir seçim yapmadım, eklemedim, çıkarmadım. Ne var ki, bu kitaba çok azı girebildi. Gerçekten de günlük yaşam, çalışmalar, görev ve etkilenmeler içinde kalem oynatırken, bazen not alırcasına hızla, ya da sabır isteyen yoğun emekle kağıt üstüne düşen bu izler, içinde yüzdüğüm insan denizinin bana vuran kimi dalgalarını oluşturuyor gibiydi.

  Yüzler zihnimizde yer edip arşivlenirken, belki fazla yer tutmasın diye en can alıcı, en akılda kalıcı birkaç ayrıntı ve oranlama ile saklanıyorlar. Gerçeği ile artık bir ilgisi kalmamış, ama gerçeğinin ta kendisi olarak hem de...

  Tanıdığımız bir yüzü hatırlarken, içindekileri ayrıştıramadığımız ve tanımlayamadığımız ama iyi bildiğimiz bir lezzet gibi, sadece bir tat gelir dilimize. İşte o, artık O`dur, deriz. Onu bir başkasına hatırlatmak için de ayrıntılara boğulmuş bilgi yumağı ve anatomik açıklamalar yerine, işte o lezzetten bir damla tattırmak yeterli olacaktır. Belleğim, o karmaşık arşivinden anında bulup çıkaracaktır o lezzetin sahibini. Çünkü daha önce tadı damağımda kalmıştır da ondan. Fazla teferruat ve malumat ise ağız tadını kaçıracaktır."

   

 • 1. Hamur

Yüzyüze Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.