sadsad x
asdasd

Yüzyılın Meşgalesi Kantincilik

Cinius Yayınları

Yahya Güneşer

29,63 TL
20,74 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
8,89 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yüzyılın Meşgalesi Kantincilik Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ekonomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 230
ISBN: 9786052968208
Kapak: Ciltsiz
Yahya Güneşer
Yahya Güneşer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yüzyılın Meşgalesi Kantincilik Kısa Özet

  ...Kantinciliğe gelince; kantincilik farklı bir meslektir, kariyerdir.

  Bir kere öncelikle çalışma saatleri çok uygundur. Sabah 07.30 ile akşam 17.00 saatleri genelde uygulanan saat dilimleridir. Akşam saat 17.00 den sonra tamamen özgürsünüz. İstediğinizi yapabilirsiniz. İster zamanı kendinize ayırabilir, dinlenebilir eğlenebilir veya kendinizi daha geliştirmek için çeşitli meşgaleler içine girebilirsiniz. Veya topluma hizmet edebileceğiniz sosyal aktiviteler ile meşgul olabilirsiniz. Toplumun, özellikle ticaret ile uğraşanların büyük bölümü iş yapabilmek için akşamın ileri saatlerini beklerken siz günü bitirdiniz ve ihtimal yuvanıza dönüyorsunuz….

  Bir başka özelliği ise kantinciliğin; daima nakit para karşılığı hizmet vermenizdir. ‘Veresiye’ kavramı yoktur. Taksitlendirme işlemleri hele hiç yoktur. Yok efendim kredi kartı imiş, pos makinesi imiş, banka kredisi imiş, sezon sonu indirimleri imiş, outlet fiyatları, spot piyasası, teşhirden indirimli, tadilat dolayısı ile zararına… Bu tarz ticaretin hiç biri yoktur. Ürününüzü sunarsınız. Nakit paranızı alırsınız. Bitti. Nasıl iyi mi? Güzel!

  Kalabalık bir okulda veya bir merkezde işyeriniz varsa, o firmaların orta ve üst düzey yöneticileri sizi devamlı olarak ziyaret ederler. Sizinle iyi geçinmeye çabalar; dolayısı ile kendi firmalarının ürünlerinin sizin raflarınızda yer alması için ellerinden geleni yaparlar. Yurtdışında oku, master yap! Giy blazer ceketleri, giy gri pantolon ve ‘beyaz yakalı’ gömlekleri! Sonuç? Kantinciyle son futbol maçı hakkında aynı fikirde ol! Bu durum pek adaletli görünmeyebilir. Ama ‘rule of the game’ yani oyunun kuralı bu!

  …İşte buna benzer şeyler içerir kantincilik…

Yüzyılın Meşgalesi Kantincilik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.