sadsad x
asdasd

Yüzüncü Yılında 1915 Olayları’nı Anlamaya Doğru

Beyaz Nokta Gelişim Vakfı
18,52 TL
13,33 TL
%28 indirim
Yüzüncü Yılında 1915 Olayları’nı Anlamaya Doğru Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 286
ISBN: 9786058386808
Kapak: Ciltsiz
Necati Saygılı
Necati Saygılı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yüzüncü Yılında 1915 Olayları’nı Anlamaya Doğru Kısa Özet

  Bilindiği üzere zaman, olaylar hareketler sayesinde algılanabilen bir kavramdır. Olayların birbirini takip eden bir sıra içerisinde, sürüp gidişini ifade etmek veya olaylar dizisinin oluşturduğu zaman dilimini tanımlamak için süreç sözcüğü kullanıyoruz. Olaylar belli bir olguyu doğurduktan sonra yeni bir oluşuma evrildiklerinde ise süreçlerden bahsedilir. Her sürecin zaman şeridinde bir başlangıcı vardır ve milat sözcüğüyle ifade edilir.

  Olaylar kendiliğinden meydana gelmezler; öncekinin sonucu, sonrakinin sebebini oluşturarak "sebep - sonuç - sebep* silsilesini kesintisiz izleyerek gelişirler. Dolayısıyla bir konuda olayların doğurduğu bir sonucu veya o süreci değerlendireceksek; onun miladını da göz önünde bulundurmak zorunda olduğumuzu, aklın gereği olarak kabul etmek durumundayız.

  Yazar, 1915 Olaylarını ve taraflar arasındaki ihtilafı, yukarıda ifade ettiği değerlendirmeler açısından ele almış. Bunun, Olayların öncesi ve sonrasıyla anlaşılmasını kolaylaştıracağını düşünmüş. Olaylara geniş tarihi süreçler ve uluslar arası ilişkilerin zorladığı koşullar penceresinden olabildiğince tarafsız bir gözle bakmaya çalışan yazar kitabında, doğrulara ve yanlışlara dair kaynaklara göndermeler yaparak, derleyip yorumladığı bilgileri birer iddia olmaktan öteye taşımaya özen göstermiş.

  Kitap, kökleri 1915’ten çok öncelere uzanan Ermeni Meselesi’nin kaynağına derinlikli bilgilendirmelerle ışık tutmak ve okunması kolay söyleşi formuyla, okurun konu hakkında kendi kanaatini özgürce oluşturmasına yardımcı olmak iddiasını taşıyor. 

Yüzüncü Yılında 1915 Olayları’nı Anlamaya Doğru Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.