sadsad x
asdasd
47,00 TL
30,55 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
16,45 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yurttaşını Arayan Demokrasi Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9789750512230
Kapak: Ciltsiz
Marcel Gauchet
Marcel Gauchet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yurttaşını Arayan Demokrasi Kısa Özet

  "Marcel Gauchet siyasallığın toplumları bir arada tutan şey olduğunu ama bunu bölünme üzerinden sağladığını düşünür. Birlik ve bölünme; bütün toplumları kuran bu iki boyut, yalnızca demokratik toplumlarda itiraf edilerek yaşanır. Gauchet, Claude Lefort gibi, demokratik toplumsallığın, ihtilafın siyasette ortadan kaldırılması yoluyla değil, ancak barışçıl yolla temsil imkânına kavuşması sayesinde oluşacağının altını çizer. Siyaset, ihtilafın toplumun sürekliliğini sağlayacak bir tarzda tesis edilmesidir."

  Tülin Bumin`in Önsöz`ünden

  Bireysel olarak çok daha özgürüz, aynı zamanda ortak kaderimizi biçimlendirirken bu özgürlük çok daha az öneme sahip. Marcel Gauchet, liberalizmin anti-politik özünün radikal bir eleştirisini yaparken, günümüz toplumlarının yaşamakta olduğu siyasetsizliğin krizini inceliyor. Günümüz demokrasisi, iktidarı olmayan bir özgürlük rejimi. Gauchet, yeniden özgürlüğün herkesin iktidarına dönüşmesinin olanaklarını bize gösteriyor. Toplumların, en az siyasetle, bir dünya pazarında, piyasa toplumu olarak varlıklarını sürdürebileceklerine inanan liberal hegemonyaya karşı, siyasetin kurucu gücünü hatırlatıp bunu yeniden öne çıkararak "sol"da yer alıyor.

  "Siyasi mekanizması konusunda daha bilinçli, herkes için daha âdil ve daha yaşanılır bir demokrasi bir adım ötemizde duruyor. Bunu gerçekleştirmek bizim elimizde."

  Marcel Gauchet

Yurttaşını Arayan Demokrasi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.