sadsad x
asdasd

Yükseköğretimde Felsefe Eğitimi

Türkiye Felsefe Kurumu
24,00
19,20
%20 indirim
Yükseköğretimde Felsefe Eğitimi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 239
ISBN: 9789757748588
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Devamı
Kampanya

Yükseköğretimde Felsefe Eğitimi Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yükseköğretimde Felsefe Eğitimi Kısa Özet

    UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Felsefe İhtisas Komitesi ülkemizde felsefe eğitiminin durumunu ve sorunlarını ortaya koymak amacıyla 29-30 Eylül 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlediği *İlk ve Ortaöğretimde Felsefe Çalıştayı*ndan sonra, Mersin Üniversitesi ve Türkiye Felsefe Kurumu’nun işbirliğiyle 30-31 Mart 2012 tarihleri arasında Mersin’de *Yükseköğretimde Felsefe Eğitimi Çalıştayı*nı gerçekleştirildi.

    Ülkememizde bugün 50’yi aşkın felsefe bölümü bulunmaktadır. Bu durum ülkemizin farklı köşelerinde, farklı koşullar altında, farklı öğrenci profilleriyle, farklı anlayışlarla eğitim veren bölümlerden oluşan zengin bir akademik kültür birikiminin göstergesidir. Ne var ki, bu kültür bir yandan ortak sorunlarla, diğer yandan da her bir bölüme özgü sorunlarla akademik etkinliklerini sürdürmektedir.

    Sorunları çözmenin başlangıcı sorunlarla yüzleşmekten geçer. Bu kitap yükseköğretim düzeyinde ülkemizde felsefe eğitiminin sorunlarıyla yüzleşme ve çözüm yolları arama çabalarının ürünüdür. Yükseköğretim alanında emek verenlerin *Yüksek Öğretimde Felsefe Eğitimi Çalıştayı*nda sundukları bildirileri bir araya getiren bu kitap ülkemizde yükseköğretim düzeyinde felsefe eğitimine ışık tutmaya çalışmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.