sadsad x
asdasd

Yönetim ve Strateji 101 Teori ve Yaklaşım

Siyasal Kitabevi - Akademik Kitaplar

Kolektif

100,00 TL
85,00 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
15,00 TL
Yönetim ve Strateji 101 Teori ve Yaklaşım Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 392
ISBN: 9786059221511
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yönetim ve Strateji 101 Teori ve Yaklaşım Kısa Özet

  Sosyal bilimlerde literatür yazımında, araştırma bölümlerinde hipotezlerin tasarlanmasında ve nihayet sonuç ve değerlendirme bölümlerinde sonuçların teoriyle karşılaştırılmasında teorik altyapı yetersizliği önemli bir sorun alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle genç ve yeni başlayan akademisyenlerin bu teorik altyapı yetersizliklerini gidermekte kullanabilecekleri sınırlı sayıda kaynak bulunmaktadır.

  Teorik altyapı yetersizliğinin yaşandığı bir başka alan ise doktora yeterlilik ve doçentlik mülakatlarıdır. Çok sayıda akademisyen hem doktora yeterlilik hem de doçentlik mülakatlarında teorik altyapı yetersizliklerini ortadan kaldıracak gerekli dokümanlara ulaşmakta sorun yaşamaktadır.

  Hem akademik yayın hazırlıklarındaki hem de doktora yeterlilik ve doçentlik mülakatlarındaki bu ihtiyaç göz önüne alınarak sosyal bilimler ve özellikle yönetim ve strateji alanındaki belli başlı teorileri pratik ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde özetleyerek anlatan bir kitap hazırladık. Bu kitap ile hem teoriler kısaca özetlenmiş hem de bu teorilerle ilgili yerli ve yabancı kaynaklar ortaya koyularak bu alandaki hangi değişkenlerle ilişkili oldukları akademisyenlerin hizmetine sunulmuştur.

  Bu kapsamda yönetim ve strateji alanında yaygın olarak kullanılan 101 teori 7 bölüm ve alanında yeterliliğe sahip 9 yazar tarafından akademisyenlerin ihtiyaçlarına cevap verecek bir baş ucu kaynak şeklinde hazırlanmış ve akademisyenlerimizin kullanımına sunulmuştur.

  Farklı ve pratik tarzıyla akademik yaşamımızın ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz bu kitabı Türk bilim yaşamının hizmetine sunabilmek bizlere gurur vermektedir. Yıllardan beri *Şöyle bir kitap olsaydı ne iyi olurdu* dediğimiz bir kitabı sonunda hazırlayabilmek bizleri mutlu etmektedir.

 • 2. Hamur

Yönetim ve Strateji 101 Teori ve Yaklaşım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.