Yöneticinin Başarısızlık Rehberi

Ceres Yayınları

Özhan Atalay

105,00 TL
73,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
31,50 TL
Yöneticinin Başarısızlık Rehberi Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786054910656
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 30 adet satılmıştır.
Özhan Atalay
Özhan Atalay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yöneticinin Başarısızlık Rehberi Kısa Özet

    Ülkemiz şartlarına uygun yönetim kitapları sayısı oldukça sınırlı. Şirket yönetim kitabı veya şirket yönetimi denildiğinde akla hemen başarılı Amerikan şirketleri, CEO’ları geliyor. Pek çok kitap, yurt dışından tercüme edilerek yayımlanmış. Yazılan hemen her yönetim kitabında anlatılan firmalar Fortune 500 listesine girmiş, binlerce kişinin çalıştığı, yıllık ciroları 20 milyar USD’ye dayanmış deevasa firmalar. Bu tür firmaları idare etmek devlet idare etmek gibidir; tüm dinamikleri kendilerine özeldir.

    Bana göre, bu öyküler ülkemizde peri masalı gibi kalıyor; Türk yöneticilerine genel bir vizyon ve kitap okuma keyfi vermekten öte, fazla bir teknik yardım sağladıklarını düşünmüyorum. Türkiye’nin gerçekleri, firma ve kültürel özellikleri ABD’den çok farklıdır. Örneğin Karadeniz asıllı bir iş adamıyla bir ABD firmasını yönetir gibi çalışmaya başlarsanız, yakın zamanda yenilgiye uğrayacaksınız demektir. Bu kitap, iş modeli tutmuş veya tutmamış olan firmalarda yapılan, bazen farkında olunan, kimi zaman da olunmayan kişisel yönetim hatalarına dikkat çekmek amacıyla hazırlandı.

    İster yeni iş kuruyor olun, ister bir firma sahibi ya da yönetici olun, kitapta anlatılan konular hakkında farkındalık yaşamanızın sizi iş hayatında birkaç vahim hatadan kurtarabileceğine eminim.

  • 2. Hamur

Yöneticinin Başarısızlık Rehberi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.