sadsad x
asdasd

Yöneterek Yönetilerek Yaşamak

Efil Yayınevi

Osman Ata Ataç

60,00 TL
44,40 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
15,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yöneterek Yönetilerek Yaşamak Hakkında Bilgiler
Türü: İşletme Muhasebe ve Maliye Kitapları
Sayfa Sayısı: 433
ISBN: 9786054579082
Kapak: Ciltsiz
Osman Ata Ataç
Osman Ata Ataç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yöneterek Yönetilerek Yaşamak Kısa Özet

    İşletmeciliğin meslek tarifi yapılmamış, bilgi ve beceri olarak işletmeci olmak için ne lazım tanımlanmamıştır. Literatürdeki bazı rivayetlerin aksine, işletmecilikte başarı için gerekli bir kişilik tanımı da yapılamaz. İşletmeciler heyecanlı-durgun, sosyal-antisosyal, konuşkan-sessiz, hisli-hissiz, güvenen-şüpheci, verici-bencil, müşfik-kaba, sevecen-soğuk, düşünceli-düşüncesiz, dengeli-dengesiz, atılgan-ürkek, mahzun-neşeli sert-yumuşak, sakin-ateşli, hayali geniş-dar, açık-kapalı olabilirler.

    Ne başarılı sayılan işletmecilerin ne de başarısız olanların modellenmiş kişilik tanımları vardır. Olsaydı bile, kişilik insanın bebekliğinden başlayan bir sosyalizasyon sürecinin, ilişkilerinin, gözlem ve yorumlarının bir birikimi sonucu oluştuğundan bir faydası olmazdı. Kişilik kolay kolay değişmez, ama davranışlar ayarlanabilir. Onun için, işletmecilik yapmak isteyenler önce kendi kişiliklerini iyi çözümleyebilmeli ve kendileriyle barışabilmelidirler.

    Ancak o zaman kendi davranışlarını daha iyi anlayacaklar, belki değiştirebilecekler ve başkalarına daha iyi anlatabileceklerdir. Bunu yapabilmek için, işletmecinin geçmişe gitmesi gerekir. Hayatınızı ileriye bakarak inşa etmelisiniz, ama ancak geriye bakınca anlayabilirsiniz. Elinizdeki bu kitap, kendi ölçülerine göre başarılı bir işletmecinin kendi geçmişine bakarak yaptığı çözümlemeyi ve bundan çıkardığı önerileri kapsamaktadır.

Yöneterek Yönetilerek Yaşamak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.