Yol Ayrımındaki Türkiye

Doğan Kitap

Selçuk R. Şirin

110,00 TL
78,10 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
31,90 TL
Yol Ayrımındaki Türkiye Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786050951110
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Selçuk R. Şirin
Selçuk R. Şirin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yol Ayrımındaki Türkiye Kısa Özet

  Bir ülkeyi, bir toplumu anlamanın en iyi yolu, öteki ülkelerle, öteki toplumlarla karşılaştırmaktır. Çünkü dünyayı birlikte paylaştığımız, çağı birlikte yaşadığımız kültürleri anlamadan, kendimizi anlamak mümkün değildir. O zaman da sayılar girer devreye, rakamlar bütün ayrıntılarıyla kendi hakikatimizi döker gözler önüne. Selçuk Şirin, bu önemli çalışmasında verilerle, kıyaslamalarla, deneyimlemelerle ülkemizin çarpıcı bir fotoğrafını sunuyor bize. Düşünmek, anlamak ve değiştirmek için.

  - Ahmet Ümit (Yazar)

  Refaha giden yolun özgürlükten geçtiğini verilerle kanıtlıyor Selçuk Şirin. Çocuklarımıza layık bir geleceğin yol haritası, zengin bir Türkiye’nin reçetesi var bu kitapta. 

  - Hamdi Ulukaya (Chobani CEO)

  Selçuk Şirin, Türkiye’ye yeni bir bakış açısıyla bakıp yeni gerçeklikleri sunan değerli bir bilim insanı. Onu farklı kılan, yerel meselelere küresel perspektiften getirdiği analiz ve yorumlarıdır. Yazılarından istifade ediyorum. Kitabı başucu kaynağı olacaktır.

  - İsmail Küçükkaya (Gazeteci)

  Özgürlüğün iyimserliği rakamların kötümserliğini yok edecek!

  Kendinizi cehaletten yılmış, dün ile fazlasıyla yorulmuş hissediyorsanız elinizdeki kitap sizi Türkiye için yeni hayaller kurmaya davet ediyor. Selçuk Şirin sıkı bir araştırmacı. Türkiye’nin kritik bir yol ayrımında olduğunu verilerle kanıtlıyor. Buradan ileriye ancak özgürlükle, adil rekabetle, kaliteli eğitimle gidebileceğimizi gösteriyor. Bunu beylik sözlerle değil somut verilerle yapıyor. Lafı dolandırmıyor, en sade anlatımla, her kesimden okuru yol ayrımındaki Türkiye’de doğru tercihi aramaya davet ediyor. Türkiye’den neden bir WhatsAPP çıkmasın, diyor.

  Hayatı bulduğu gibi bırakmak istemeyenlerdenseniz, bu kitap size çok iyi gelecek.

 • 2. Hamur

Yol Ayrımındaki Türkiye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.