Yoga Ve Meditasyon Psikolojisi

Pinhan Yayıncılık

Carl Gustav Jung

480,00 TL
312,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
168,00 TL
Yoga Ve Meditasyon Psikolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 440
ISBN: 9786258393378
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 28 adet satılmıştır.
Carl Gustav Jung
Carl Gustav Jung
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yoga Ve Meditasyon Psikolojisi Kısa Özet

    C. G. Jung, 1933 ve 1941 yılları arasında Zürih`teki İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü`nde (ETH) bir dizi halka açık ders verir. Genel bir dinleyici kitlesine verdiği bu derslerde, rüya analizinden simya psikolojisine kadar çok çeşitli konuları ele alır. Jung`un 1938-1940 yılları arasında yoga ve meditasyon psikolojisi üzerine verdiği ufuk açıcı dersleri ise ilk kez bu kitapta yer alıyor.
    Bu derslerde Jung, kendisinin “etkin imgeleme” psikoloji yöntemi ile farklı yogik ve Budist geleneklerin meditatif uygulamaları arasında paralellikler bulmaya çalışırken Doğu ve Batı düşünme tarzlarını da karşılaştırır. Dinleyicilerini Doğu meditasyonuyla tanıştırmak için üç metinden yararlanır: Patañjali`nin Yoga Sûtra`sı, Çin Arı Ülke Budizmi’nden Amitâyur-dhyâna-sûtra ve tantrik yoga konusunda bir kutsal kitap olan Shrî-chakra-sambhâra Tantra. Dersler, fikirlerini halkla paylaşan Jung`u yakından tanımak için eşsiz bir fırsat sunar; bir yandan kişisel geçmişine ve psikolojik gelişimine ışık tutarken, diğer yandan karşılaştırmalı yöntemini uygulayan Jung`u iş başında görme imkânı verir.
    Martin Liebscher`nın harika tanıtım yazısının yanı sıra Jungcu kavramların ve psikolojik terminolojinin açıklamalarını da içeren Yoga ve Meditasyon Psikolojisi, Jung`un düşüncesinin evrimine dair paha biçilmez bilgiler sağlamakta, ayrıca sonraki çalışmalarını anlamak için benzersiz bir yerde durmaktadır.

  • 2. Hamur

Yoga Ve Meditasyon Psikolojisi Hakkında Yorumlar