sadsad x
asdasd

Yirmibirinci Yüzyılda İktidar

Açılım Kitap

Michael Mann

28,00 TL
20,44 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
7,56 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yirmibirinci Yüzyılda İktidar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 9789944105583
Kapak: Ciltsiz
Michael Mann
Michael Mann
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yirmibirinci Yüzyılda İktidar Kısa Özet

    Michael Mann günümüzün en etkili sosyologlarından biridir. Son cildi yeni tamamlanan 4 ciltlik İktidarın Kaynakları dizisi iktidar mefhumuna yaklaşımları dönüştürmüş ve insan toplumları tarihini yeniden yazmıştır. Modern dünyanın nasıl şekillendiğini, bugüne nasıl geldiğimizi ve nereye doğru gittiğimizi anlamak isteyen hiç kimse bu modern klasikleri göz ardı edemez. John Hall’un oldukça yerinde deyimiyle, Michael Mann *günümüzün Max Weber’idir.*

    Bu kitapta Michael Mann çalışmalarının tamamının anlamı üzerine düşünüyor. Projesini hem sosyal kurama bir katkı olarak, hem de günümüzde ve yakın gelecekte yüzleştiğimiz ve yüzleşeceğimiz seçenekleri ve kısıtlamaları anlamak için bir rehber olarak sunuyor. Mann, Amerika Birleşik Devletleri’nin durumuna, Çin’den gelebilecek meydan okumalara, finansın dizginsiz ve belki de dizginlenmesi mümkün olmayan gücüne ve ufukta kendini gösteren çevresel krizler konularına özellikle vurgu yapıyor.

    Bu kısa, öz ve anlaşılır kitap günümüzün en özgün sosyal bilimcilerinden biri olan Mann’in düşüncesine ve çalışmalarına ideal bir giriş niteliğinde. Öğrenciler ve araştırmacılar bu kitabı paha biçilemez bulacaklardır. Genel okuyucular içinse önümüzdeki yıllarda karşılaşacağımız zorlukları anlamada açık ve ustaca yazılmış bir el kitabı niteliğindedir.

Yirmibirinci Yüzyılda İktidar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.