Yıldızın Parladığı Tarihi Anlar

Yason Yayıncılık

Stefan Zweig

214,00 TL
141,24 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
72,76 TL
Yıldızın Parladığı Tarihi Anlar Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 334
ISBN: 9786059317719
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Stefan Zweig
Stefan Zweig
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yıldızın Parladığı Tarihi Anlar Kısa Özet

    İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar, (Almanca: Sternstunden der Menschheit) Stefan Zweig`in ilk basımı 1927 yılında yapılan deneme kitabı.

    Stefan Zweig kitabı hakkında şöyle diyor: `Çağları aşan bir kararın bir tek takvime, bir tek saate, çoğu kez de ayzgıya belirleyici anlara, bireylerin yaşamında ve tarihin akışı içinde çok ender raslanır. Ben böyle anları İnsanlık Tarihinde Yıldızın Prladığı Anlar diye adlandırdım: çünkü onlar, tıpkı yıldızlar gibi, hiç değişmeden geçmişin karanlığına ışık tutmaktadırlar. İşte bu kitabımla, değişik zamanlara, değişik bölgelere ait kimi önemli anları, İnsanlık Tarihinde Yıldızın Parladığı Anlar`ı anımsatmaya çalıştım. Kitapta yer alan tarihsel olayları anlatırken, gerçekleri hiçbir biçimde değiştirmedim, katkılarımla renklendirip zenginleştirmedim. Çünkü tarih, kusursuzluğa ulaştığı böylesine eşsiz anlarda, kendisine yardım için uzanan ellere gereksinim duymaz.`

    İnsanın yaşamında kimi anlar vardır ki değerlendirmesini bilenlerin yıldızı parlamış, değerlendirmesini bilmeyenlere ise hayat öyle bir ders vermiştir! Stefan bu kitabında İnsanlık Tarihinde Yıldızın Parladığı Anları incelemiştir. Yıldızın parladığı 12 anı o kadar akıcı anlatmıştır ki kitap bir çırpıda bitiverir.

  • 2. Hamur

Yıldızın Parladığı Tarihi Anlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.