Yetersizlikten Etkilenmiş Çocuklarda Beden Eğitimi Etkinlikleri

Akademisyen Kitabevi

Canan Özdoğan

150,00 TL
130,50 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
19,50 TL
Yetersizlikten Etkilenmiş Çocuklarda Beden Eğitimi Etkinlikleri Hakkında Bilgiler
Türü: İnsan ve Toplum ile Alakalı Aile ve Çocuk Kitaplar
Sayfa Sayısı: 150
ISBN: 9786059354257
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Canan Özdoğan
Canan Özdoğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yetersizlikten Etkilenmiş Çocuklarda Beden Eğitimi Etkinlikleri Kısa Özet

  Değerli okuyucular, bu kitaptaki beden eğitiminde uygulanan oyunlar, eğitim uygulama okullarındaki, ağır ve orta zihinsel yetersiz ve orta düzey otizmden etkilenmiş öğrencilerle uygulanmıştır. Uygulama kolaylığı ve diğer dramatizasyon oyunlarından farklı olarak, çocuklar üzerinde olumlu etkileri özel eğitim öğretmenlerinin eşliğinde, beden eğitimi derslerinde gözlenmiştir. Bu sebeplerden dolayı, bu kitaptaki oyun ve becerilerin tüm özel eğitime gereksinimi olan öğrencilerin fiziksel ve psikomotor gelişiminde etkili olacağı düşünülmektedir.

  -(Özel Eğitim Uzmanı - Naime GÜNEŞ ÖZLER)

  Elinizdeki bu kitap, özel gereksinimli öğrenci grupları ile birebir çalışılarak, uygulama örnekleri içeren deneyimler sonucu oluşturulmuştur. Genel amacı, öğrencilerin müfredat programındaki kazanılmış becerileri pekiştirme olarak ele alınsa da, özelde öğrenmeye hazırlık becerilerinin (dikkat, bekleme, sıra olma, taklit, kazanma ve kaybetme duygusu) kazandırılmasında da faydalı uygulama örnekleri içermektedir. Bu alanda eksikliğini hissettiğimiz bu eser, tüm öğretmenlerin başvuracağı bir kaynak olarak yerini alacaktır. Bu kitap uçmayı öğrenecek meleklerimizin kanadına konulacak güvenli ve kocaman bir öpücüktür.

  -(Özel Eğitim Öğretmeni - Selçuk ÖZKAN)

  Öğretmenimizin beden eğitimi derslerinde, biz özel eğitim öğretmenleri ve sevgili öğrencilerimizle ekip ruhu ile birebir uygulayarak oluşturduğu bu kitap öğrencinin fiziksel ve ruhsal kazanımları açısından önemli ve gereklidir. Kitabı uygularken göreceksiniz ki; öğrencinin kaba motor becerilerini kazanmasında , kendine güven duymasında, paylaşmayı öğrenmesinde, kazanma ve kaybetme duygusunu tatmasında, yarışma heyecanı ve birlikte eğlenebilme duygularını hissetmesinde, bu kitap gereklidir. Kitabı uygulayan tüm eğitmen arkadaşlara ve her bir öğrenciye iyi eğlenceler diliyorum.

  -(Özel Eğitim Öğretmeni - Orhan ÇANKAYA)

 • 1. Hamur

Yetersizlikten Etkilenmiş Çocuklarda Beden Eğitimi Etkinlikleri Hakkında Yorumlar