80,00 TL
72,80 TL
%9 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
Yerel Hizmetler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789753534970
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Hamza Ateş
Hamza Ateş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yerel Hizmetler Kısa Özet

  2005 yılında başlayan ve en son 2014 yılındaki düzenleme ile devam eden *Yerel Yönetim Reformu"nun üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçmiştir. Yerel Yönetimler Reformu’nun alandaki uygulama sonuçları da büyük ölçüde ortaya çıkmıştır.

  2016 yılının son çeyreğinde başlayan, yerel yönetimler reformunu konu alan, akademisyenler ve uygulamacılar işbirliğinde yürütülen Proje; *6360 sayılı Kanun Ekseninde Yerel Yönetim Reformları*, *Belediye Yönetimi ve Kamusal İlişkiler* ve *Yerel Hizmetler* adları altında üçlü seri olarak kitaplaştırılarak sonuçlanmıştır.

  Projenin çıktısı olarak ortaya çıkan kitaplarda; bir taraftan Yerel Yönetimler Reformu’nun sonuçlarını değerlendirirken diğer yandan halen devam eden sorunlara alternatif çözümler önerilmektedir.

  Serinin üçüncü ve son kitabı olan elinizdeki bu çalışmada; sosyal belediyecilik, toplu taşıma ve ulaşım koordinasyon merkezleri (UKOME), altyapı koordinasyon merkezleri (AYKOME), büyükşehir belediyelerinin (su ve kanal idareleri) su ve kanalizasyon hizmetlerinin yürütümü, zabıta, ruhsat ve denetim hizmetleri, itfaiye hizmetleri ile afet ve acil durum yönetimi 6360 sayılı Kanun ekseninde ele alınmıştır.

 • 1. Hamur

Yerel Hizmetler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.