sadsad x
asdasd

Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği

Nobel Akademik Yayıncılık

Glenys Boxwell

115,00 TL
92,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
23,00 TL
Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 536
ISBN: 9786053205906
Kapak: Ciltsiz
Glenys Boxwell
Glenys Boxwell
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Kısa Özet

    Son yıllarda, bebek sağlığına verilen önem, teknolojik gelişmeler ve bu teknolojinin yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde kullanımı, yenidoğan mortalitesini düşürürken, pulmoner, nörolojik ve gelişimsel morbiditeyi arttırmıştır.

    Yenidoğan yoğun bakım gereksinimi olan bebekler, hastalıklarının veya deformitelerinin ağırlığı veya gestasyon yaşının küçüklüğü nedeniyle uzun süre hastanede kalmaktadır. Yenidoğan yoğun bakımı; tanı ve tedavi işlemlerinden, kanıta dayalı uygulamalar, bireysel temelli gelişimsel ve aile merkezli bakım, yenidoğanın resüsitasyonu, ısı, solunum, kardiyovasküler, nörolojik, hematolojik hastalıklar, beslenme ve ağrı yönetimi, sıvı ve elektrolit dengesi, enfeksiyon kontrolü, anestezi ve cerrahisi, yenidoğan transportu ve etiğe kadar uzanan, hatta kayıp yönetimini de kapsayan, multidisipliner ve karmaşık bir süreçtir. Yenidoğan yoğun bakımında, mortalite ile birlikte, morbiditeyi düşürmenin tek yolu profesyonel yenidoğan hemşireleri ile bakım kalitesini yükseltmektir.

    Bu çerçevede, yoğun bakım gereksinimi olan yenidoğanların yaşama daha sağlıklı başlamaları için yenidoğan yoğun bakım hemşirelerini profesyonel rolleri ve sorumlulukları konusunda onları sürekli destekleyecek bir kaynağa ihtiyaç vardır. Bu kitabın amacı, yenidoğan yoğun bakım hemşirelerine ve öğrenci hemşirelere bir başucu kaynağı sağlamaktır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.