Yeni Bir Yüz - Özgür Çocuklar 2

Tudem Yayınları

Kerem Işık

139,00 TL
105,64 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
33,36 TL
Yeni Bir Yüz - Özgür Çocuklar 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786052851630
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Kerem Işık
Kerem Işık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yeni Bir Yüz - Özgür Çocuklar 2 Kısa Özet

  Her yeni yüz, yeni bir dost ve yepyeni hikayeler demektir...

  Çeviri eserleri ve ödüllü öyküleriyle tanınan Kerem Işık’ın, hayalleri gerçekleştirmek için mucizeleri beklemeyip, bizzat mucizeleri gerçekleştiren çocukların hikâyesini anlattığı *Özgür Çocuklar*, ikinci kitap Yeni Bir Yüz ile devam ediyor.

  Dayanışmaya ve birlikteliğe vurgu yapan *Özgür Çocuklar*ın heyecan dolu ikinci serüveninde, yalnız ve çekingen bir çocuğun en büyük hayali, el birliğiyle gerçeğe dönüştürülüyor.

  9 yaş ve üzeri okurlarını, rüyalarda buluşturan bu heyecan dolu serüven, Gökçe Yavaş Önal’ın renkli çizimleriyle eğlenceli bir okuma deneyimi vadediyor.

  Geniş bir bahçenin orta yerinde duran eski püskü ev kime ait? İcatlarıyla nam salmış Salvador Deli de kim? Portatif Kahkaha Makinesi de nesi? Yoksa Barış ve Özgür Çocuklar için can sıkıcı *sıradan* günler geride mi kalıyor? Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan Kaptan Kobarde ve kırmızı pardösüsüyle kâh kaydırağın tepesinde, kâh sokağın köşesinde beliriveren Rubarba nihayet Barış’la yeniden iletişim kurmayı başardı. Üstelik önemli bir görev çağrısıyla. Barış ve Özgür Çocuklar ilk görevleri ile baş başalar. Barış, lider olarak bir an önce kolları sıvayıp çok özel bir plan yapmalı. Ama nasıl?

  Sorun odaklı hikâyesi ile çocukların dünyasına özgü çarpıcı bir dayanışma ve direniş öyküsü anlatan *Özgür Çocuklar*ın ikinci halkası yine çok gizemli ama bir o kadar da eğlenceli bir maceranın kapılarını aralıyor.

  Ele avuca sığmaz hayallere değinen fantastik kurgusuyla çocukların düşlerini zenginleştiren Özgür Çocuklar, sıradan gibi görünen hayatları sıra dışına çevirerek umut var oldukça küçük mucizelerin kaçınılmaz olduğunu anımsatıyor.

   

 • 1. Hamur

Yeni Bir Yüz - Özgür Çocuklar 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.