sadsad x
asdasd

Yedi Uyurlar : Lafzalı Nuri'nin Ashab-ı Kehf Manzumesi

Gece Kitaplığı

Özer Şenödeyici

63,70 TL
39,49 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
24,21 TL
Yedi Uyurlar : Lafzalı Nuri'nin Ashab-ı Kehf Manzumesi Hakkında Bilgiler
Türü: Efsane ve Destan Kitapları
Sayfa Sayısı: 169
ISBN: 9786058460119
Kapak: Ciltsiz
Özer Şenödeyici
Özer Şenödeyici
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yedi Uyurlar : Lafzalı Nuri'nin Ashab-ı Kehf Manzumesi Kısa Özet

    "Böylece insanların onları bulmalarını sağladı ki Allah`ın sözünü gerçek olduğunu ve kıyametin kopmasından şüphe edilmeyeceğini bilsinler. Karanlığa taş atılanlar gibi "Mağara ehli üçtür, dördüncüsü köpekleridir." derler. Veya "Beştir altıncısı köpekleridir." derler. Yahut "Yedidir, sekizincileri köpekleridir." derler. "Onların sayısını en iyi bilen Rabb`imdir`de.

    Onlar mağara da üç yüz sene eğleştiler. Buna dokuz daha kattılar. Onların ne kadar kaldıklarını en iyi Allah bilir, de. (Kuran-ı Kerim/Kehf Suresi)"

    Yedi Uyurlar olarak da bilinen Ashab-ı Kehf kıssası farklı din ve kültürlerde kendisine yer bulan bir anlatıdır. Öncelikle çeşitli kültürel etkileşimler neticesinde kesin menşei şu an için tespit edilemeyen bir hikayenin pek çok kavim tarafından güzel bulunarak tedahül edildiği düşünülebilir. Diğer yandan insanları doğruya sevk ve teşvik eden ilahi telkinlerin hep aynı yolu izlediği düşünülebilir. Kuran-ı Kerim`de de kendisine yer bulab bu anlatı, aslında uyumaya değil dirilişe ve yeniden doğuşa işaret etmektedir. Tarih boyunca pek son sanatkarı etkileyen bu hikayeyi bir de Lafzalı Nuri`den dinleyin.

Yedi Uyurlar : Lafzalı Nuri'nin Ashab-ı Kehf Manzumesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.