sadsad x
asdasd

Yazarlıkla İlgili En İyi 99 Film

Puslu Yayıncılık

Polat Onat

18,52 TL
12,04 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
6,48 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yazarlıkla İlgili En İyi 99 Film Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 330
ISBN: 9786059491334
Kapak: Ciltsiz
Polat Onat
Polat Onat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yazarlıkla İlgili En İyi 99 Film Kısa Özet

  Edebiyat ve sinema her zaman birbirini destekleyen sanat dalları olmuştur. Çoğunlukla sinema edebiyattan etkilen­miştir. Sinemacılar, kâğıt üzerinde duran büyük hikâyeleri ve etkileyici romanları görselliğe dökerek, beyaz perde üze­rinden daha geniş kitlelere ulaştırma yolunu seçmiştir.

  Bu kitapta ise tam tersi oluyor ve edebiyat sinemadan et­kileniyor. Ve yazarlığın tüm yönlerini yansıtan etkileyici filmlerden bir seçki oluşturarak bünyesinde topluyor. Yaz­manın büyüsünü, zorluklarını, hazlarını, neşesini, sırlarını, bunalımlarını anlatan unutulmaz filmleri tek tek ele alarak tanıtmayı hedefliyor. Konuyla ilgilenenlere pratik bir kılavuz olma amacı taşıyor.

  Elinizdeki kitap, yazarlar ve edebiyat meraklıları özelinde tüm okurlara *Yazar Filmleri* kategorisindeki, dünya sine­masındaki en önemli yapıtları, derli toplu olarak sunma niyeti sonucunda ortaya çıkmıştır. Ve alanındaki önemli bir eksikliği gidermiştir.

  Yazarlığın türlü hallerini, usta sinemacıların kadrajından izlemenin, edebiyata olan yaklaşımı derinleştirip zengin­leştireceğine şüphe yok. Bu kitapta bahsi geçen filmleri seyretmenin, tüm okur ve yazarlara, farklı ve derin bir pers­pektif açacağına inanıyoruz.

  Şairlerin ve yazarların, etkileyici bir görselliğe dökülmüş ders niteliğindeki mesajlarını, buradaki filmler vasıtasıyla eleştirel ve inceleyici bir gözle izlemek, kitapları ve edebiyatı hayatın­da ciddi bir öge olarak tanımlayan tüm sanatseverlere önemli fikri kazançlar sağlayacaktır.

Yazarlıkla İlgili En İyi 99 Film Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.