700,00 TL
455,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
245,00 TL
Yatırım El Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ekonomi Kitapları
Sayfa Sayısı: 844
ISBN: 9786057137586
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 31 adet satılmıştır.
Mehmet Şükrü Tekbaş
Mehmet Şükrü Tekbaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yatırım El Kitabı Kısa Özet

  Türkiye’de modern sermaye piyasaları 35 yılı aşan bir geçmişe sahip. Türkiye ekonomisi gibi inişli çıkışlı bir gelişim gösteren sermaye piyasalarımıza dair akademik ve pratik araştırmalar son yıllarda çok azaldı. Pek çok kişi yatırım kitaplarını İngilizce aslından okumayı tercih ediyor. Oysa bu alanda Türkçe literatürün gelişmesi, konuların daha iyi anlaşılması ve ülkemiz entellektüel birikimi açısından çok önemlidir. Sermaye piyasalarının çok farklı kesimlerinde bulunmuş olan Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş yatırım dünyamıza, kendi dilimizde çok kapsamlı bir finans kitabı sunuyor.

  Yatırım El Kitabı’nı basılmadan önce okuma şansım oldu. Üniversitelerimizde yatırımla ilgili derslerde temel kitap olarak kullanılacağına kesin gözle bakıyorum. Bunun yanında, 2021 yılı da dahil olmak üzere en güncel verileri içermesi sayesinde bu kitap, yatırım sektörü profesyonellerine ve yatırımcılara da hitap edecektir. İçerik olarak bir yatırımcıyı ilgilendiren her alana dokunan bu kapsamlı kitap, örneklerin gerçek piyasalardan ve tanıdık olması sayesinde, ülkemizde bilgiye dayalı yatırım kültürünün oluşmasına ciddi bir katkı sağlayacaktır.
  Kitabın çok fazla konu içermesi nedeniyle, okuyucunun kendisini ilgilendiren kısımları bulup bunlara öncelik vermesini öneririm. Diğer bir önerim de, İngilizce eğitim nedeniyle derinlemesine anlamakta zorlandığınız konuları kitapta bulup bunları kendi ana dilinizde özümseyin. Ben kendi adıma davranışsal finans bölümünü okurken, pek çok soyut kavramın hem Türkçe karşılığını öğrendim hem de bunlar daha iyi oturdu. Uzun yılların akademik, düzenleyici ve piyasa gözlemcisi birikimini Yatırım El Kitabı: Sermaye Pazarları, Menkul değerlere Yatırım ve Portföy Yönetimi ile genç kuşaklara aktarmak için gösterdiği özveriye yakından tanık olduğum Prof. Dr.
  Mehmet Şükrü Tekbaş’ı bu eserinden dolayı kutlarım.
  Mehmet Gerz
  Ata Portföy Yönetimi
  Genel Müdürü

 • 2. Hamur

Yatırım El Kitabı Hakkında Yorumlar