200,00 TL
150,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
50,00 TL
Yaşamın Matematiği Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 492
ISBN: 9786055069773
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ian Stewart
Ian Stewart
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yaşamın Matematiği Kısa Özet

  Ian Stewart yaşamın sır perdesini matematikle nasıl aralayacağımızı gösteriyor.

  Yeni ve büyüleyici bir işbirliği içinde çalışan biyologlar ve matematikçiler, hayvan ve bitkilerin gizemli karmaşıklığını derinlemesine analiz ediyor. Bu araştırmalar, türlü organizmaların davranışları ve karşılıklı etkileşimlerinin ekolojik dengeye ne tür etkilerde bulunduğunu daha iyi anlamamızı sağlayacak. Ayrıca, biyolojik çeşitlilikteki değişimlerin gezegenimizin ekolojisine etkileri hakkında da daha fazla bilgi sahibi olacağız.

  Kendine has bir sadeliği ve eğlendirici tarzıyla Ian Stewart, aralarında hücrenin gizli mekanizmaları, beynin işleyişi ve virüslerin davranışları da bulunan ve çok geniş bir yelpazeye yayılan pek çok konuyu keşfe çıkıyor.

  Stewart, yapay yaşam formlarının tasarımı ve yaratımı üzerine kafa yoruyor ve evrenin başka yerlerindeki yaşam olasılıklarını değerlendiriyor.

  Matematikçiler ve biyologlar, insan ırkının bugüne kadar yüzleşemediği kadar çetrefilli bilimsel problemlerin yanıtlarını birlikte arıyor. Yaşamın Matematiği, bize bu çalışmalar ve devam eden bu araştırmaların olası sonuçları konusunda görüşler sunuyor.

 • 2. Hamur

Yaşamın Matematiği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.