sadsad x
asdasd

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Emsal Kararları

Adalet Yayınevi

Seyit Çavdar

285,00 TL
270,75 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
14,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Emsal Kararları Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 1624
ISBN: 9786053002802
Kapak: Ciltli
Seyit Çavdar
Seyit Çavdar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Emsal Kararları Kısa Özet

  Büyük bir sevgi ve özveriyle başladığım hakimlik mesleğimin son yirmi beş yılını Tetkik Hakimi, Üye, Daire Başkanı ve nihayet Hukuk Genel Kurulu Başkanı olarak Yargıtay çatısı altında geçirmiş olmanın gururunu taşıyorum.

  Hakimlerin anayasaya, kanunlara ve vicdani kanaatlerine göre karar vereceğine dair evrensel ilke ve özellikle Türk Medeni Kanunu`nun 1`inci maddesi ile hakime tanınan yasama güç ve görevi, ancak yargısal ve bilimsel içtihatlar ışığında kullanılabilir.

  1868 yılından bu yana adli yargı mahkemelerinin kararlarını inceleyen Yargıtay`ın en son inceleme mercii Hukuk Genel Kurulunun kararları da gerek hukuki ilişkinin taraflarına gerekse hukuk camiasına yol gösteren, doğruyu bulmak bakımından uygulamaya esas alınan ilkeler niteliğindedir.

  Bu kararların paylaşılması ve ilgililerine ulaşması da hakkın tecellisinde önemli bir görev olmakla, 2014-2015-2016-2017 yıllarına ait seçilmiş Hukuk Genel Kurulu kararlarından oluşan bu kitap, yasal yaş haddinden emekli olacağım bu günlerde daha önceki Hukuk Genel Kurulu Başkanları tarafından başlatılan "emsal kararlar derlemesi" geleneğinin bir devamı olarak tarafınıza sunulmuştur.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Emsal Kararları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.