sadsad x
asdasd

Yapısal Çözümleme Cilt 3

Birsen Yayınevi

Faruk Karadoğan

300,00 TL
240,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
60,00 TL
Yapısal Çözümleme Cilt 3 Hakkında Bilgiler
Türü: İnşaat Bilimi Mühendisliği Kitapları
Sayfa Sayısı: 470
ISBN: 9789755116310
Kapak: Ciltli
Faruk Karadoğan
Faruk Karadoğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yapısal Çözümleme Cilt 3 Kısa Özet

  Hiperstatik sistemlerin çözüm yöntemleri arasında önemli bir yer tutan Yerdeğiştirme Yöntemleri başlangıç düzeyinde bu ciltte, matris kalıplarına dökülmüş olarak ileri düzeyde Cilt 4 de işlenmektedir. Yapı Mühendisliğine Giriş Yapısal Çözümleme kitabının önceki iki cildi ile bir bütün oluşturacak olan bu iki cildin ortak alanı çubuk eleman birim kuvvet, birim yerde ğiştirme sabitleri ile yiikleme terimlerinin hesabı konularıdır. Çubuk elemanlara ait bu büyüklüklerin farklı yöntemler ve varsayımlar ile hesabı üzerinde Cilt III de ayrıntılı olarak durulmakta, bunların uygulamada kullanımı konusunda pek çok örnek sunulmaktadır. Bu bölümü özümseyen bir yapı mühendisinin kuramsal hazırlık çalışması gerektiren işlerde ve uygulamanın pek çok alanında kendini hazır bulacağı düşünülmektedir.

  Yerdeğiştirme Yöntemi bilinmeyen sayılarını azaltmaya yönelik Açı Yöntemi, bunun gerektirdiği denklem takımını yazmadan çözümünü öngören Moment Dağıtma Yöntemi Cross Yöntemi, düğüm noktaları sadece dönen ve düğüm noktaları dönen ve ötelenen sistemler için ayrıntılı olarak işlenmekte ve bu bölüm çok sayıda Çözümlü Alıştırma ve Alıştırma Sorularıyla desteklenmektedir.

  Bu cildin önemli bölümlerinden biri de Bazı Özel Uygulamalar başlığ-,ını taşımaktadır. Doğru eksenli çubuklarda eksenel boy değişimlerinin hesaba katılması, mevcut sistemlere mafsal eklenmesi, ızgara sistemler, elastik zemine oturma durumu, serbest titreşim ve burkulma, bazı düzlem çerçevelerin yatay yükler için hesabı bu başlık altında örneklenerek işlenen konular arasındadır.

  Malzeme ve geometri değişimi bakımından doğrusal olmayan davranışın yerdeğiştirme yöntemi ile işlenişi, ikinci mertebe kuramı ile hesap, burkulma yükünün bulunması konuları uygulamadan alınan bazı problemler ile bu cildin sonunda örneklenmiştir.

  Cilt 2`de ayrıntılı olarak işlenen yük artımı yönteminin özel bir uygulaması, yapı performansını saptamaya yönelik bir örnek Ek 3 de yer almakta ve uygulamaya yönelik irdelemeleri kapsamaktadır.

  Bu cilt, uygulamada kolaylığı sağlayacak yardımcı hesap tabloları ile özgün DC-2B (Siiriim 2) yazılımı ve kullanım kılavuzunun bulunduğu bir CD ile desteklenmekte, ayrıca yaygın kullanılan bazı programlardan yararlanmak üzere seçilmiş örneklerin giriş bilgilerine de yer verilmektedir.

Yapısal Çözümleme Cilt 3 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.