sadsad x
asdasd

Yapı Statiğinde Özel Konular

Birsen Yayınevi

Konuralp Girgin

230,00 TL
184,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
46,00 TL
Yapı Statiğinde Özel Konular Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 466
ISBN: 9789755115917
Kapak: Ciltsiz
Konuralp Girgin
Konuralp Girgin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yapı Statiğinde Özel Konular Kısa Özet

    "Yapı Statiği (İzostatik Sistemler) Çözümlü Problemler" ve "Yapı Statiği (Hiperstatik Sistemler) Konu Anlatımı ve Çözümlü Problemler" kitaplarının devamı olan bu eserde; Mohr Yöntemi, Hiperstatik Sistemlerde Tesir Çizgileri, Eğri Eksenli ve Değişken Kesitli Çubuklar, Açı Yöntemi ile Sıcaklık Değişmesi ve Mesnet Çökmeleri için Hesap, Düğüm Noktaları Hareketli Sistemlerde Cross Yöntemi, II. Mertebe Teorisine Göre Hesap ve Burkulma Yüklerinin Bulunması, Matris Deplasman Yöntemi ve Yapı Sistemlerinin Dinamik Dış Etkilere Göre Hesabına Giriş anlatılmıştır.

    Ayrıca; temel Yapı Statiği bilgilerini hatırlatmak amacıyla, Yapı Statiği 1 ve Yapı Statiği 2 derslerinde anlatılan konulara ait test soruları ve ayrıntılı çözümleri de hazırlanarak okuyuculara sunulmuştur. Ağırlıklı olarak öğrencilere yönelik hazırlanan bu kitabın, aynı zamanda ilgili dersleri veren öğretim elemanları için de temel bir kaynak olması hedeflenmiştir.

    Kitapta konular anlaşılır bir şekilde sunulurken, problem çözümlerinde ise ayrıntılara girilmiş ve her konu başlığı altında yeterli sayıda problemin çözümü verilmiştir. Yazarlar bu kitabın; İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinde okuyan lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri için yararlı olacağına inanmaktadırlar.

Yapı Statiğinde Özel Konular Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.