sadsad x
asdasd
200,00 TL
160,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
40,00 TL
Yapı Statiği Hakkında Bilgiler
Türü: İnşaat Bilimi Mühendisliği Kitapları
Sayfa Sayısı: 405
ISBN: 9789755116914
Kapak: Ciltsiz
Bülent Yeğin
Bülent Yeğin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yapı Statiği Kısa Özet

  Üniversitelerin inşaat mühendisliği bölümlerinde okutulmakta olan ve izostatik sistemlerin ince-lendiği Yapı Statiği – I dersi, bölümün temel derslerinden biridir.

  Daha sonraki sömestrlerde görülecek olan derslerde başarılı olabilmek için, iyice özümsenerek öğrenilmesi şarttır.

  Kitap 8 bölümden oluşmakta olup, her bölümün sonunda oldukça fazla sayısal uygulama mev-cuttur ve her düzeydeki öğrenciye cevap verebilmesi için gayret sarfedilmiştir.

  Her ne kadar betonarme derslerinde ve geçerli olan yönetmeliklerde kN ve kNm birimleri kulla-nılıyor olsa da, burada büyük sayılar kullanmamak ve daha kolay yük tahminleri yapabilmek adına, ton ve tm birimleri tercih edilmiştir. Kuvvetler, momentler ve sonuçlar (10) ile çarpıla-rak, kolayca kN ve kNm ye dönüştürülebilir.

  Şekillerin çiziminde yardımlarını esirgemeyen Tuna Proje Limited Şirketi`nin değerli yöne-ticileri, Sn. Şakir Tuna, Sn. Osman Yılmaz ve mühendis Sn. Ecem Odabaş’a, sevgili dostum Sn. Mehmet Özkan’a içtenlikle teşekkür ederim.

  Bu vesile ile, bizlere Yapı Statiğinin temellerini öğreten, uluslararası bir üne sahip merhum ho-cam Prof. Dr. - Ing. Yavuz Başar’ın (Ruhr Universita¨t) aziz hatırasını bir kere daha anmak isterim.

  Kitabın basımını ve dağıtımını üstlenen Birsen Yayınevi’ne ve Sn. Bahadır Algın’a da teşekkürle-rimi sunarım.

Yapı Statiği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.