sadsad x
asdasd
98,00 TL
65,66 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
32,34 TL
Yakınsama Hakkında Bilgiler
Türü: Bilim Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 552
ISBN: 9786052205150
Kapak: Ciltsiz
Peter Watson
Peter Watson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yakınsama Kısa Özet

  Tarih alanındaki kapsamlı çalışmalarıyla tanınan Peter Watson’ın Yakınsama’sı bilimsel fikirler tarihine etkileyici, özgün bir yolculuk.

  Watson bu çalışmasında fizikle kimya arasındaki yakın ilişkiyi, kuantumun diğer bilimlere nasıl yakınsadığını, klimatolojinin mitolojiyle, botaniğin arkeolojiyle nasıl ilişkilendiğini ve disiplinlerarası uyuma dair tüm meseleleri ince ince irdeliyor. Farklı bilimler, farklı başlangıç noktaları ve hiç benzemeyen ilgi alanlarına rağmen bir araya geliyor; egemen anlatıyı, evrenin tarihini anlatmak üzere yakınsıyor ve birleşiyor.

  Başlangıçta tereddütle karşılansa da *yakınsama* Nobel Ödüllü fizikçi Steven Weinberg’in ifade ettiği üzere, *evreni açıklayan en derin fikir*dir. Günümüzün bilgi toplumlarındaysa çok önemli bir eğilime dönüşerek iş, eğitim ve teknoloji gibi çeşitli alanların gidişatına yön vermeye başlamıştır.

  *Bilimsel disiplinleri birleştirmeye yardımcı olacak bağlantıları inceleyen kışkırtıcı bir tarih çalışması. Watson bağlantıların nasıl dizildiğini etkileyici bir şekilde ortaya koyuyor. Biyolog, matematikçi ya da astrofizikçi de olsanız kesin olan tek bir şey var: Herkes nihayetinde aynı sistem üstüne çalışıyor.*
  Science

  *Geçen yüzyılın en önemli bilimsel fikirlerini gözden geçirmek isteyenler, bu kitapta aradıklarını bulabilir.*
  Marcia Bartusiak, Washington Post

Yakınsama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.